PL EN UA

  Wszystkie artykuły

Z benzyny na gaz ― wady i zalety

  12 Października 2021

Z benzyny na gaz ― wady i zalety

Często można spotkać się z dyskusją na temat tego, czy warto kupić samochód z instalacją gazową, czy jednak lepszym wyborem będzie ten z silnikiem na benzynę. Jeżeli decydujemy się na zakup samochodu, wiele czynników rozważamy i sprawdzamy. Analizujemy każdą zaletę i wadę pojazdu, zwracamy uwagę na udogodnienia oraz na to, ile samochód będzie mógł posłużyć. Wiele osób decyduje się na założenie instalacji ze względu na oszczędność pieniędzy. Jednak, aby konkretnie stwierdzić, czy to faktycznie jest korzystne dla naszego portfela, trzeba porównać wiele czynników.

Jakie korzyści wiążą się z samochodem z instalacją gazową?

Biorąc pod uwagę kwestię cen na stacjach benzynowych, gaz to zdecydowanie najtańsze rozwiązanie. Nawet jeśli spalanie okazałoby się być większe to koszty sumarycznie wyjdą znacznie niższe. Jednak należy pamiętać, że instalacja gazowa ma wiele innych zalet. Opłata za diagnostykę takiego samochodu również zachwyca niskimi cenami. Filtry, które należy wymieniać regularnie po przebyciu 15-20 tysięcy kilometrów są w niezwykle korzystnych cenach. Regularne wizyty w serwisie samochodowym przynoszą pozytywne skutki dla samochodu, a dbanie o pojazd z instalacją LPG będzie miało ogromne znaczenie w dłuższej perspektywie. Jeżeli chcemy kupić pojazd, który będzie służył do częstej jazdy po mieście i do ewentualnych krótkich tras, warto zdecydować się na samochód z instalacją gazową. Taka inwestycja w tym przypadku jest bardzo korzystna i spłaci się po przejechaniu 20 tysięcy kilometrów. Samo korzystanie z takiego pojazdu jest ekologiczne ― podczas spalania do atmosfery przedostaje się dużo mniej toksycznych związków niż w przypadku benzyny czy ropy. LPG jest więc bardzo dobrą opcją dla osób, które chcą zmniejszyć emisję szkodliwych gazów. https://twojmechanik.com/2021/08/02/diesel-czy-benzyna-ktora-opcje-wybrac/

Czy istnieją jakieś wady samochodów na gaz?

Założenie instalacji gazowej w samochodzie zdecydowanie jest korzystne finansowo, jednak nie zawsze jest to w pełni dobra decyzja. Warto zastanowić się i rozważyć jakie wady mogą występować w czasie korzystania z tego rodzaju paliwa. Zainstalowanie LPG w samochodzie nie zawsze jest możliwe ― niestety nie zawsze pasuje ono do silnika, z czym trzeba się liczyć. Wprowadzenie złego rodzaju silnika do pojazdu może prowadzić do poważnych skutków, czyli do licznych awarii i uszkodzeń samochodu. Montaż takiej instalacji jest dosyć kosztowny ― taka inwestycja może kosztować około 2-3 tysięcy złotych. Ponadto samochody, w których jest założone LPG, wymagają częstych serwisów oraz wymian świec i filtrów, z czym również wiążą się wydatki. Decyzja o wdrożeniu gazu w samochodzie lub kupnie takiego pojazdu jest kwestią indywidualną. Jednak bardzo wiele zalet opowiada się po stronie tej opcji paliwa. Warto rozważyć wszystkie wady i zalety, szczególnie gdy potrzebny jest nam samochód na krótkie dystanse.

Umów się na
bezpłatny przegląd
Twoje samochodu

UMÓW SIĘ

Przegląd jest bezpłatny i bez zobowiązań

Kończy Ci się ważność
przeglądu rejestracyjnego
samochodu?

Umów się na przegląd!

UMÓW SIĘ

Ceny urzędowe i jednolite w całym kraju

Inne artykuły:

Gwarancja na wykonane usługi i zamontowane części honorowana na terenie całej Polski.