Wymiana opon

Wulkanizacja, wymiana opon i przechowalnia w Krakowie

Oferta

Przegląd Rejestracyjny

Zapisz się na przegląd rejestracyjny

MASZ PYTANIE?

AUTO SERWIS WADOWICKA
UL. WADOWICKA 8i
30-415 KRAKÓW
wadowicka@twojmechanik.com
TEL.+48 (12) 269-29-00

Wulkanizacja, wymiana opon i przechowalnia w Krakowie

Każdy z naszych pracowników posiada niezbędną wiedzę i umiejętności w zakresie serwisu ogumienia, w tym wymiany opon oraz wulkanizacji. Sprzęt i urządzenia, na których pracujemy, są najnowocześniejsze, co pozwala nam na obsługę kół od 10 do 24 cali, pozostawiając opony i felgi w nienaruszonym stanie.

Wulkanizacja – szybka wymiana opon

Zapewniamy profesjonalną i szybką wulkanizację opon, dokonywaną tylko przez doświadczonych wulkanizatorów przy użyciu nowoczesnych narzędzi. Wulkanizacja pomaga na naprawienie różnorakich usterek opony – także związanych z ich odkształceniami i pęknięciami.

Koła wyważamy na wyważarkach, które posiadają zwiększoną liczbę punktów pomiarowych – dzięki temu mamy pewność, że koła zostały wyważone precyzyjnie. Jeśli nie chcesz narazić się na uszkodzenie zawieszenia i zmniejszenia komfortu jazdy, pamiętaj, że konieczne jest wyważanie opony. W naszym serwisie w Krakowie przeprowadzamy tę czynność rutynowo przy każdej wymianie opon.

Zawsze pamiętamy o czystości i konserwacji wszystkich elementów, które mogą być narażone na jakiekolwiek uszkodzenia przy wymianie opon oraz ich wulkanizacji. Śruby i nakrętki zawsze pokrywane są przez nas smarem miedziowym, następnie dokręcamy je kluczem dynamometrycznym z siłą, jaką przewiduje producent auta.

Przechowalnia opon

Dodatkowo, dla Twojego komfortu, oprócz usług wulkanizacji i wymiany opon, oferujemy także przechowalnię opon samochodowych przy ul. Wadowickiej w Krakowie. Możesz być spokojny o to, gdzie i w jakich warunkach będą czekały Twoje opony na następny sezon. Dzięki nam nie tylko dokonasz błyskawicznej wymiany opon i ich wulkanizacji, ale również bezpiecznie i wygodnie przechowasz opony na kolejny sezon.

Auto Serwis Wadowicka to wulkanizacja w Krakowie na najwyższym poziomie.

Wymiana opon

Pamiętaj, że wymiana opon letnich na zimowe i odwrotnie, gdy nadejdzie odpowiednia pora roku, to nie żaden kaprys, ale działanie mające zwiększyć bezpieczeństwo użytkownika samochodu. Nie daj się zaskoczyć trudnym warunkom na drodze i nie zdawaj się na kaprysy zimowej pogody. Przygotuj Twój samochód do właściwej, bezpiecznej eksploatacji. Ważna jest także wymiana opon zimowych na letnie, ponieważ ogumienie zimowe nie sprawdza się odpowiednio w czasie ciepłych dni. Wyjątek stanowią opony całoroczne, których nie trzeba wymieniać wraz z nadejściem sezonu zimowego lub letniego.

wymiana opon kraków wulkanizacja przechowalnia opon

Opony – gwarancja bezpieczeństwa na drodze

Opony są niezwykle istotnym elementem każdego samochodu – jako jedyne zapewniają kontakt z podłożem. Od ich przyczepności, odpowiedniej grubości oraz ciśnienia wewnątrz, w dużej mierze zależy sterowność całego pojazdu. Dlatego regularnie należy sprawdzać wysokość bieżnika – przy zbyt niskiej, samochód narażony jest na szybsze wpadanie w poślizg, gdyż w niekorzystnych warunkach pogodowych bieżnik nie odprowadza wody wystarczająco szybko – oraz ogólny stan naszego ogumienia.

Istotnym z punktu widzenia wygody i bezpieczeństwa użytkowania elementem jest także wiek używanych przez nas opon. Są one wytwarzane z gumy, która po paru latach zaczyna parcieć – może to doprowadzić do zmian ciśnienia w oponie, a w rezultacie do gorszej sterowności samochodu. Również ABS nie działa prawidłowo, jeśli nie może w odpowiedni sposób odbierać sygnału przekazywanego przez zużyte opony.

Wymiana opon – dlaczego jest regulowana prawnie?

Pamiętaj, że wymiana opon letnich na zimowe i odwrotnie, gdy nadejdzie odpowiednia pora roku, to nie żaden kaprys, ale działanie mające zwiększyć bezpieczeństwo użytkownika samochodu.

Opony zimowe zbudowane są z zupełnie innej mieszanki, niż te używane latem – ta innowacyjna struktura zwiększa ich przyczepność i pozwala skrócić drogę hamowania na mokrej drodze, przez co znacząco zwiększa bezpieczeństwo na drodze (kierowcy, pasażerów, innych uczestników ruchu drogowego). Wymiana opon na zimowe jest także konieczna, gdyż są one dostosowane do śniegu i większej ilości błota zalegających na drodze. “Zimówki” zaprojektowane są tak, by poprzez specjalne rowki ułatwione było odprowadzanie wody, brudu i śniegu – gdyby tworzyły one warstwę na zewnątrz opony, zmniejszona zostałaby konieczna przyczepność. Nie daj się zaskoczyć trudnym warunkom na drodze i nie zdawaj się na kaprysy zimowej pogody – przygotuj Twój samochód do właściwej, bezpiecznej eksploatacji i przyjedź do naszego serwisu w Krakowie na wymianę opon.

Zadbaj o bezpieczeństwo na drodze

Ważna jest także wymiana opon zimowych na letnie, ponieważ ogumienie zimowe nie sprawdza się odpowiednio w czasie ciepłych dni. Wyjątek stanowią opony całoroczne, których nie trzeba wymieniać wraz z nadejściem sezonu zimowego lub letniego.

Każdy z naszych pracowników posiada niezbędną wiedzę i umiejętności w zakresie serwisu ogumienia, w tym wymiany opon oraz wulkanizacji. Sprzęt i urządzenia, na których pracujemy, są najnowocześniejsze, co pozwala nam na obsługę kół od 10 do 24 cali, pozostawiając opony i felgi w nienaruszonym stanie.

4 Kroki

WYBÓR JEDNEGO MECHANIKA

BEZPŁATNY PRZEGLĄD W TWOJEJ OBECNOŚCI

NAPRAWA W TWOJEJ OBECNOŚCI

STAŁA OPIEKA SERWISOWA

Kontakt

AUTO SERWIS WADOWICKA
UL. WADOWICKA 8i
30-415 KRAKÓW
wadowicka@twojmechanik.com
TEL.+48 (12) 269-29-00

Godziny otwarcia

PON – PT: 7.00-20.00
SOBOTA: 8.00-14:00
NIEDZIELA: NIECZYNNE

Media społecznościowe

Zarejestrowana pod nr KRS 0000240970 w Sądzie Rejonowym dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie. XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego. Kapitał Zakładowy 244.000,00 zł. NIP 679-012-37-62, nr rachunku bankowego Bank Zachodni WBK 03 1090 1665 0000 0001 3407 3754.