Akumulatory

Naprawa i wymiana akumulatorów w Krakowie

Oferta

Przegląd Rejestracyjny

Zapisz się na przegląd rejestracyjny

MASZ PYTANIE?

AUTO SERWIS WADOWICKA
UL. WADOWICKA 8i
30-415 KRAKÓW
wadowicka@twojmechanik.com
TEL.+48 (12) 269-29-00

Naprawa i wymiana akumulatorów w Krakowie

Auto Serwis Wadowicka oferuje szereg usług związanych z wymianą i obsługą akumulatorów samochodowych. W naszej ofercie znajdą Państwo akumulatory o szerokim zakresie zastosowań i dostępnych pojemności. Wśród nich znajdują się baterie do:
  • samochodów osobowych (także z systemem start-stop)
  • systemy akumulatorów do pojazdów ciężarowych (24V)
  • ogniwa do motocykli i skuterów
Nasz asortyment składa się z akumulatorów renomowanych producentów jak Bosch, Centra, Exide, Varta i innych. Większość akumulatorów dostępnych w naszym serwisie to akumulatory bezobsługowe. Świadczymy usługi montażu zakupionego w naszym serwisie nowego akumulatora. Ponadto zajmiemy się utylizacją starego akumulatora zgodnie z zaleceniami środowiskowymi. Przeprowadzamy również diagnostykę obecnie użytkowanych akumulatorów – wykonujemy test oporności wewnętrznej i pomiar spadku napięcia.

Sprawdzimy stan Twojego akumulatora oraz zadbamy o jego dłuższą żywotność

W przypadku konieczności wymiany, doradzimy, który akumulator najlepiej sprawdzi się w Twoim samochodzie.

Czym są akumulatory?

Akumulatory to elektrochemiczne źródła zasilania – w wyniku zachodzących reakcji chemicznych, powstaje energia elektryczna, która porusza samochód. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów akumulatorów. Ich jakość i zaawansowanie technologiczne wpływają bezpośrednio na wydajność samochodu – akumulatory są bowiem gwarancją prawidłowego rozruchu. Nie wystarczy jednak kupić akumulatora dostosowanego do potrzeb kierowcy i auta – należy także regularnie sprawdzać jego stan i serwisować go oraz stosować się do zasad jego użytkowania, które przedłużają żywotność urządzenia. Krótkie, częste jazdy w niskich temperaturach nie sprzyjają jego prawidłowemu ładowaniu i mogą prowadzić do szybszej eksploatacji.

Jak działają akumulatory?

Podczas ładowania akumulatora, między innymi podczas pracy silnika, wydzielają się tlen oraz wodór, pochodzące z elektrolitu. 40% elektrolitu stanowi kwas siarkowy, który nie odparowuje – woda jednak tak. Poziom mieszaniny ulega przez to ciągłemu obniżaniu się.

Regularna kontrola poziomu mieszaniny jest konieczna, aby nie doprowadzić do jej zbytniego odparowania i nieprawidłowej pracy akumulatorów. W klasycznych akumulatorach wystarczy kontrolować poziom elektrolitu minimum raz do roku, najlepiej przed zimą. Jeżeli chodzi o akumulatory bezobsługowe, warto zrobić to dopiero po kilku latach eksploatacji.

akumulatory kraków auto serwis naprawa wymiana

4 Kroki

WYBÓR JEDNEGO MECHANIKA

BEZPŁATNY PRZEGLĄD W TWOJEJ OBECNOŚCI

NAPRAWA W TWOJEJ OBECNOŚCI

STAŁA OPIEKA SERWISOWA

Kontakt

AUTO SERWIS WADOWICKA
UL. WADOWICKA 8i
30-415 KRAKÓW
wadowicka@twojmechanik.com
TEL.+48 (12) 269-29-00

Godziny otwarcia

PON – PT: 7.00-20.00
SOBOTA: 8.00-14:00
NIEDZIELA: NIECZYNNE

Media społecznościowe

Zarejestrowana pod nr KRS 0000240970 w Sądzie Rejonowym dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie. XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego. Kapitał Zakładowy 244.000,00 zł. NIP 679-012-37-62, nr rachunku bankowego Bank Zachodni WBK 03 1090 1665 0000 0001 3407 3754.