ENUA

Umów się na
bezpłatny przegląd
Twoje samochodu

UMÓW SIĘ

Przegląd jest bezpłatny i bez zobowiązań

Kończy Ci się ważność
przeglądu rejestracyjnego
samochodu?

Umów się na przegląd!

UMÓW SIĘ

Ceny urzędowe i jednolite w całym kraju

 Regeneracja i czyszczenie DPF

Regeneracja i czyszczenie DPF

Regeneracja DPF Kraków

Elementem samochodu najbardziej podatnym na zabrudzenia jest układ wydechowy, w którym umieszczony jest zarówno filtr DPF, jak i katalizator. Aby odpowiednio o nie zadbać, odwiedź nasz serwis w Krakowie już dziś. Nasi mechanicy pomogą Ci zadbać o pojazd tak, abyś mógł czuć się w nim przede wszystkim bezpiecznie.

Filtr DPF a katalizator

Filtr DPF (czyli filtr cząstek stałych) jest urządzeniem samochodowym umieszczonym w układzie wydechowym za katalizatorem utleniającym. W pojeździe odpowiada za oczyszczanie gazów spalinowych z cząstek stałych. Wiele osób myli pojęcie filtra DPF z katalizatorem. Nic dziwnego — oba urządzenia odpowiadają za ograniczenie szkodliwych związków w spalinach.

Dobranie odpowiedniego filtra

Każdy filtr DPF różni się i jest dopasowany do konkretnego modelu samochodu. Jeśli nie wiesz, jaki będzie odpowiedni do Twojego pojazdu, skorzystaj z pomocy naszych doświadczonych mechaników. W Twojej obecności wykonają oni dokładny przegląd pojazdu, informując Cię na temat stanu części układu wydechowego oraz jego czyszczenia. Po uwzględnieniu etapów procesu serwisowania poznasz termin odbioru swojego pojazdu. Zrobimy to najszybciej jak to możliwe!

Dlaczego tak ważne jest regularne czyszczenie?

Im więcej przejechanych kilometrów, tym bardziej zabrudzony będzie filtr DPF — cząstki gromadzone w nim będą stopniowo doprowadzały do zapchania. Podobnie jest z katalizatorem, który może ulec niespodziewanemu uszkodzeniu. Nasi mechanicy przywrócą właściwy stan Twojemu pojazdowi — niezależnie od tego, jak wiele pracy będzie to wymagało. Proces regeneracji pojazdu w naszym serwisie przeprowadzany jest przy użyciu nowoczesnego sprzętu, który pozwala na wykonanie szybkiej i skutecznej usługi.

Czyszczenie czy całkowita wymiana?

Dzięki wysokim kwalifikacjom potrafimy ocenić czy stary filtr DPF będzie nadal zdatny do użytku. Oczywiście zdarzają się sytuacje, gdy urządzenie musi zostać wymienione na nowe — jest to konieczne w sytuacji uszkodzeń mechanicznych. Pozwala to na przywrócenie całkowitego stanu fabrycznego.

Klienci często są przekonani, że przy dużym zanieczyszczeniu elementów układu wydechowego jedynym wyjściem będzie ich usunięcie oraz całkowita wymiana. Dlatego dziwią się, gdy w trakcie wstępnej kontroli nasi mechanicy często proponują jedynie dokładne oczyszczenie. Dzięki temu koszty związane z usługą będą znacznie mniejsze, co również obniży cenę usługi. Podczas wizyty w naszym serwisie nie będziesz musiał się martwić o koszty, tym samym uzyskując profesjonalną usługę naprawy.

Nie tylko wyczyścimy układ wydechowy w Twoim pojeździe, ale również udzielimy niezbędnych porad. Regularne oczyszczenia u naszych mechaników pozwoli na utrzymanie samochodu w dobrym stanie, co pozwoli na uniknięcie przyszłych usterek. Umów się już dziś!

Auto Serwis Wadowicka w 4 krokach:

WYBÓR JEDNEGO
MECHANIKA

BEZPŁATNY PRZEGLĄD
W TWOJEJ OBECNOŚCI

USTALONY KOSZT
NIE ULEGNIE ZMIANIE

STAŁA OPIEKA
SERWISOWA

Sprawdź swój samochód.

Zawsze kiedy przyjedziesz do nas TWÓJ MECHANIK przeprowadzi wraz z Tobą potwierdzony protokołem, bezpłatny przegląd Twojego samochodu.

Dzienna ilość miejsc ograniczona.
Przegląd jest bezpłatny i bez zobowiązań.

Zapisz się na BEZPŁATNY PRZEGLĄD

  Dzisiaj (Wtorek) Pozostało 17 miejsc!

  Przegląd jest bezpłatny i bez zobowiązań.

Gwarancja na wykonane usługi i zamontowane części honorowana na terenie całej Polski.