ENUA

  Wszystkie artykuły

Czym zabezpieczyć lakier samochodu?

  09 Listopada 2020

Czym zabezpieczyć lakier samochodu?

Nadeszła nieunikniona jesień, wymuszając na posiadaczach samochodów przygotowanie ich do zmieniających się warunków, z którymi będą musieli się zmierzyć. Niedługo na horyzoncie pojawią się drogowcy, którzy będą sypać drogi piaskiem i solą, narażając lakier samochodów na zniszczenie. Przed kierowcami trudny czas podjęcia decyzji czym zabezpieczyć go na te chłodniejsze i bardziej wymagające miesiące w roku.

Wosk, powłoka ceramiczna, polimer - który i dlaczego?

Wosk występuje w kilku rodzajach i w zależności od stanu lakieru w naszym samochodzie należy dostosować do niego wybór nasz wybór. Naturalny wosk sprawdzi się najlepiej w przypadku konserwacji nowego samochodu. Przy jego aplikacji należy pamiętać, żeby dysponować odpowiednim miejscem, w którym będziemy mogli ją przeprowadzić. Ważne jest również, by nie przesadzić z ilością aplikowanego wosku. W tym przypadku więcej, nie znaczy lepiej! Na lekko zużyty lakier zazwyczaj proponuje się nakładanie wosku polerującego. Zawiera on substancje ścierne, które zamaskują drobne rysy na naszym lakierze. Jego nałożenie jest jednak czasochłonne. Nie powinno się polerować samochodu na słońcu, gdyż preparat szybko wysycha, nie stosuje się go do polerowania mechanicznego, gdyż lakier może ulec zniszczeniu, należy również omijać uszczelki oraz wszelkie czarne plastikowe elementy. Na rynku dostępny jest tzw. szybki wosk znany również pod nazwą detailer’a. Można stosować go na wszystkich powierzchniach, a więc również uszczelkach i elementach plastikowych. Zabezpieczenie całej karoserii zajmuje około 20 minut. Jego wadą jest jednak trwałość. Po wizycie w myjni, konieczne jest ponowne jego nałożenie, gdyż straci on swoje właściwości. Alternatywą dla wosku są preparaty polimerowe - syntetyczne powłoki ochronne. Są one dość drogą opcją, jednak ich zaletą jest wydajność oraz bardzo dobrze spełniana funkcja ochronna. Sprawdza się, kiedy chcemy zapewnić naszemu lakierowi ochronę na dłuższy czas. Według wielu ekspertów powłoki ceramiczne są zdecydowanie najlepszą ochroną dla lakieru samochodowego. Efekt może utrzymywać się przez wiele miesięcy, a czasem i lat. Wystarczy powtórzyć raz do roku nałożenia warstwy zewnętrznej.

Mnogość opcji

Na rynku dostępna jest spora ilość preparatów różniących się zarówno swoimi właściwościami jak i ceną. Daje nam to możliwość wyboru tego w jaki sposób zabezpieczymy lakier przed trudnymi warunkami atmosferycznymi jakie nas czekają. To jakiego dokonamy wyboru zależy od stanu karoserii naszego samochodu, naszych osobistych preferencji oraz zasobności portfela. Jednak niezależnie od tego, na co się zdecydujemy, najważniejsze jest, żeby pamiętać o konserwacji lakieru naszego samochodu, aby cieszyć się nim dłużej.

Czym zabezpieczyć lakier samochodu?

Umów się na
bezpłatny przegląd
Twoje samochodu

UMÓW SIĘ

Przegląd jest bezpłatny i bez zobowiązań

Kończy Ci się ważność
przeglądu rejestracyjnego
samochodu?

Umów się na przegląd!

UMÓW SIĘ

Ceny urzędowe i jednolite w całym kraju

Inne artykuły:

Gwarancja na wykonane usługi i zamontowane części honorowana na terenie całej Polski.