PL EN UA

  Wszystkie artykuły

Dlaczego warto zwrócić uwagę na niszowe marki?

  26 Lutego 2020

Dlaczego warto zwrócić uwagę na niszowe marki?

Warto zwrócić uwagę na definicję słowa “niszowy” - do jakich marek się odnosi i dlaczego tak bardzo kochamy być wyjątkowymi i posiadać coś, na co może pozwolić sobie niewielu z nas? Produkt niszowy to produkt trudno dostępny. Takim produktem są np. niszowe perfumy - chodzi tutaj o to, że nie są to produkty dostępne wszędzie i dla wszystkich, często też o bardzo oryginalnym zapachu, który nie każdemu przypadnie do gustu. Podobnie jest z samochodami.

Które marki są niszowe?

Dla każdego wyjątkowość marki jest sprawą indywidualną. Mogą to być modele marki, które nie są ogólnodostępne dla wszystkich, głównie ze względu na swoją cenę. Ale niszowe marki to jednak zupełnie coś innego, oznaczone zostały tym mianem nie bez przyczyny - głównie ze względu na swoją dostępność na rynku. W przypadku takich marek ilość samochodów jest ograniczona z powodu małego zainteresowania kupnem, co niestety może skończyć się bankructwem firmy.  

Bristol

Marka Bristol produkuje angielskie samochody luksusowe, która na rynku jest obecna od ponad 70 lat. Dostępność tej marki jest ograniczona tylko dla jednego państwa, a nawet dla jednego dostępnego salonu, który znajduje się w Londynie. Modele tego samochodu są produkowane tak, żeby przeżyły swojego właściciela. Obecnie w ofercie są dostępne 3 modele samochodów, a ich ceny dochodzą do 2 mln złotych.

Bitter

Nazwa Bitter, to marka dla wielu w ogóle nie znana - a jeśli znana, to pewnie zapomniana. Bitter ma oryginalna historię, ponieważ został stworzony przez Ericha Bittera, który wcześniej był kolarzem i kierowcą wyścigowym. Niemiecka marka, pamiętająca lata 70, wtedy kojarzona była z wyścigami i tuningiem. W późniejszych czasach, ostatecznie stała się linią luksusowych, sportowych samochodów. Cena jednego z najbardziej popularnych wtedy modeli wahała się pomiędzy 180 a 40 tysięcy Euro.

Morgan

Teraz wisienka na torcie, a mianowicie Morgan. Kto z nas nie kojarzy pięknych samochodów z filmów wojennych? Kolejne brytyjskie dziecko, produkowane ręcznie od 1909 roku, a w 2013 roku w świat wypuszczono 516 samochodów. Tutaj ceny już nie są, aż tak horrendalne - na popularnych serwisach aukcyjnych, przy odrobinie chęci i szczęścia, można takie cacko ustrzelić za mniej niż 200 tysięcy. A w porównaniu z marką Bristol, to prawie jak za darmo.

Zainwestuj w oryginalne auto

Takich marek samochodowych jak te, na rynku jest o wiele więcej, nie są one popularne wśród zwykłych kierowców, za to na pewno nie umknęły największym koneserom motoryzacyjnym. Faktem jest, że ceny niektórych modeli są kolosalne, tym samym dostępne dla niewielu osób. Jeśli więc nie stać Cię na kupno oryginalnych modeli, w sieci możesz poznać sposoby jak znaleźć dobrze zadbane samochody z podobną historią.

Dlaczego warto zwrócić uwagę na niszowe marki?

Umów się na
bezpłatny przegląd
Twoje samochodu

UMÓW SIĘ

Przegląd jest bezpłatny i bez zobowiązań

Kończy Ci się ważność
przeglądu rejestracyjnego
samochodu?

Umów się na przegląd!

UMÓW SIĘ

Ceny urzędowe i jednolite w całym kraju

Inne artykuły:

Gwarancja na wykonane usługi i zamontowane części honorowana na terenie całej Polski.