PL EN UA

  Wszystkie artykuły

Jakie auto wynająć na wakacje?

  18 Listopada 2019

Jakie auto wynająć na wakacje?

Od jakiegoś czasu, w okresach urlopowych oraz w sezonie wakacyjnym, coraz więcej ludzi interesuje się wynajmem samochodu na wakacje. Jest to duże ułatwienie dla wczasowiczów - zarówno tych zagranicznych, jak i podróżujących w obrębie Polski. Samochód ze sprawdzonej wypożyczalni pozwala uniknąć uciążliwego podróżowania środkami transportu publicznego, takimi jak pociąg czy autobus, które, jak wiadomo, często bywają zawodne. Jednak wynajęcie auta wiąże się dużą ilością szczegółów, na które trzeba zwrócić uwagę.

Jaki model samochodu wybrać?

Wybór konkretnego modelu samochodu z wypożyczalni jest uwarunkowany tym, czy zamierzamy podróżować w pojedynkę czy też w gronie rodziny, przyjaciół, znajomych. Dla jednej osoby świetnym rozwiązaniem będzie na przykład Fiat 500, Volkswagen Beetle czy Toyota Yaris. Z kolei na wyjazd rodzinny sprawdzą się większe modele jak Opel Insignia lub Kia Cee’d kombi. Dla większej ilości znajomych świetny będzie 9-osobowy Renault Trafic. 

Funkcjonalne udogodnienia

Najlepszym autem na wakacje będzie takie, które będzie zapewniało komfort jazdy, a jednocześnie oferowało praktyczne rozwiązania, które mogą się przydać w czasie podróży. Jeśli planujemy wyjazd wakacyjny to konieczne jest zadbanie o sprawną klimatyzację. Dostępne w wypożyczalniach samochody są wyposażone w klimatyzację manualną i automatyczną. Przyda się też odpowiednio duży bagażnik, zwłaszcza jeśli zamierzamy podróżować w kilkuosobowym gronie. Warto rozważyć również wybór auta z automatyczną skrzynią biegów, która zapewni większą wygodę prowadzenia, a także upewnić się czy wypożyczony samochód posiada system GPS. Dzięki tej ostatniej funkcji nie zgubimy się na żadnej trasie.    

Najlepsza cena? - skorzystaj z porównywarek!

Jeśli chodzi natomiast o cenę, to przede wszystkim trzeba porównać kilka ofert. Można skorzystać z porównywarek między innymi  Rental Cars, Holiday Cars lub Economy Car Rentals. Dobrze jest również sprawdzić ceny bezpośrednio na stronach największych operatorów. Zdarza się tak, że cena na stronie wypożyczalni jest niższa lub bardzo zbliżona do tej z porównywarek. W takich wypadkach lepiej brać auto bezpośrednio. Wszystko zależy od kraju i od miasta. Uwaga na ukryte opłaty! Nieważne, czy jest to porównywarka, czy bezpośrednio wypożyczalnia, prawie wszyscy stosują ukryte opłaty typu dodatkowy kierowca (czasem się przydaje), dodatkowe full ubezpieczenie bez wkładu własnego, czy opłata za płatność kartą.

Przemyśl trasę

Podczas rezerwowania samochodu należy wziąć pod uwagę długość wycieczki, liczbę pasażerów oraz to, ile bagażu zamierzamy ze sobą zabrać. Ważne jest też to, dokąd się wybieramy. Czy region jest górzysty? Jedziemy zimą czy latem? Zamierzamy zabrać ze sobą jakiś specjalny sprzęt? Wolimy ręczną czy automatyczną skrzynię biegów? Może się wydawać, że kwestii, które musimy wziąć pod uwagę, jest ogrom, ale tak naprawdę na większość z pytań już teraz doskonale znamy odpowiedź. Dlatego warto poświęcić kilka minut więcej na wybranie idealnego samochodu, a na pewno poczujemy różnicę, jak tylko wyruszymy nim w trasę.

Jakie auto wynająć na wakacje?

Umów się na
bezpłatny przegląd
Twoje samochodu

UMÓW SIĘ

Przegląd jest bezpłatny i bez zobowiązań

Kończy Ci się ważność
przeglądu rejestracyjnego
samochodu?

Umów się na przegląd!

UMÓW SIĘ

Ceny urzędowe i jednolite w całym kraju

Inne artykuły:

Gwarancja na wykonane usługi i zamontowane części honorowana na terenie całej Polski.