PL EN UA

  Wszystkie artykuły

Rodzaje tapicerek do samochodu! Czyli jaką wybrać?

  23 Lipca 2019

Rodzaje tapicerek do samochodu! Czyli jaką wybrać?

 

Jaką tapicerkę wybrać?

Skórzaną, która kojarzona jest z luksusem? Czy z tradycyjnego materiału używanego w większości samochodów? Do wyboru tapicerki powinniśmy podejść w praktyczny sposób. Ważny tu jest tryb życia, jaki prowadzimy oraz do jakich celów wykorzystujemy auto.

Rodzaje tapicerki:

Skórzana tapicerka - najbardziej prestiżowa i efektywna zwłaszcza w jasnych odcieniach. Taka tapicerka montowana jest zazwyczaj w luksusowych samochodach, lecz ma też swoje wady. Po pewnym czasie traci swój kolor i zmienia właściwości, przez co wygląda mniej estetycznie.

Materiałowa tapicerka - to najtańsza i niestety najmniej efektywna tapicerka stosowana w najuboższych wersjach samochodów. Jest niemiła, szorstka w dotyku.

Welurowa tapicerka - niezwykle puchata i miła w dotyku. Ta tapicerka jest bardzo komfortowa w użytkowaniu, ale czyszczenie jej jest bardzo skomplikowane. Kolejnym minusem jest to, że łatwo wchłania płyny, przez co po pewnym czasie może utworzyć się nieprzyjemny zapach.

Tapicerka z alcantary - to bardzo praktyczne rozwiązaniem, ponieważ jest stosunkowo tania, ale wytrzymała. Ponadto można ją dostać w różnorodnych kolorach. Doceniono ją ze względu na trwałość i wysoką odporność na ścieranie.

 

Tapicerka to nie tylko fotele.

Tapicerka w samochodzie to nie tylko fotele, ale również wykładzina podłogowa. Warto ją chronić przed uszkodzeniami np. poprzez dywaniki oraz pielęgnować odpowiednimi środkami. Zaniedbane nie tylko psują wygląd samochodu, ale również może to spowodować osadzanie się wilgoci i powstawanie nieprzyjemnego zapachu.

Na przyjemność jeżdżenia samochodem wpływa nie tylko charakter jego prowadzenia, ale także jego stan. O ile na zewnątrz wygląd auta ogromny wpływ ma lakier, którym pokryto karoserię, o tyle najważniejszym elementem wnętrza jest tapicerka. Jej jakość potrafi jazdę uprzyjemnić, ale też zepsuć radość z podróży. Jednocześnie jest to element narażony w największym stopniu na przeróżne zabrudzenia i uszkodzenia. Pamiętajcie o tym, przy wyborze tapicerki.

 

Rodzaje tapicerek do samochodu! Czyli jaką wybrać?

Umów się na
bezpłatny przegląd
Twoje samochodu

UMÓW SIĘ

Przegląd jest bezpłatny i bez zobowiązań

Kończy Ci się ważność
przeglądu rejestracyjnego
samochodu?

Umów się na przegląd!

UMÓW SIĘ

Ceny urzędowe i jednolite w całym kraju

Inne artykuły:

Gwarancja na wykonane usługi i zamontowane części honorowana na terenie całej Polski.