PL EN UA

  Wszystkie artykuły

Jaki zapach wybrać do swojego samochodu?

  05 Kwietnia 2019

Jaki zapach wybrać do swojego samochodu?

Większy komfort podróży

Nie da się ukryć, że milej korzysta się z pachnącego samochodu. Jednak sam wybór zapachu nie jest łatwy. Na rynku jest mnóstwo opcji i marek, które oferują różne zapachy. Najczęściej wybierany jest zapach w formie choinki, ale warto poznać wszystkie opcje, zanim sięgniemy po tę najlepiej nam znaną. Niezwykle istotną sprawą przy wyborze zapachu jest jego intensywność. Należy wybierać zapachy, które nam się podobają, niezbyt intensywne, aby nie przeszkadzały nam podczas jazdy.

Rodzaje zapachów:

- zapachowa choinka — najbardziej popularna ma formę zawieszki w kształcie choinki. - zapachowe kulki — są to kulki zapakowane w woreczek, zapach jest długotrwały. - zapach w sprayu — stosuje się go w wyjątkowych sytuacjach np. po wysprzątaniu samochodu, nie należy go stosować na co dzień. - zapachy elektryczne — montowane są w zapalniczce, mogą umożliwiać kontrolowanie intensywności zapachu. - zapachy w płynie — zamknięta buteleczka z korkiem, której zapach wydobywa się po odciągnięciu korka. Plusem tego rozwiązania jest długa skuteczność zapachu.

Zapach do samochodu – jaki najlepszy?

Niezależnie jaki rodzaj zapachu samochodowego wybierzemy, to przede wszystkim należy pamiętać, aby miał on optymalny, niezbyt intensywny zapach. Zapach nie może działać na nas drażniąco i usypiająco. Nie należy wybierać zapachów o orientalnych zapachach, ponieważ są one bardzo intensywne. Najlepiej sprawdzają się zapachy na bazie cytrusów, słodkie zapachy kwiatów i związane z lasem. Niezależnie jaki typ formy odświeżacza wybierzemy, należy pamiętać, aby zawsze decydować się na zakup produktów sprawdzonych firm. Często tanie produkty pochodzące ze wschodu mogą zawierać szkodliwe substancje chemiczne. Zasadniczo zapachy w formie zawieszek na lusterko bardzo szybko tracą swój zapach. W zasadzie już po tygodniu odczucie zapachu będzie minimalne. Najtrwalsze są zapachy zawieszane na klatkach wentylacyjnych, które utrzymują zapach nawet przez 60 dni. Należy pamiętać również, ze zapach nie wyeliminuje zapachu związanego z zagrzybioną klimatyzacją, czy dymem papierosowym, w tym wypadku najlepiej wybrać się na myjnię samochodową, gdzie fachowcy zajmą się tym przy pomocy odpowiedniego sprzętu. Zapachy są obecnie mocno zróżnicowane i praktycznie każdy może szukać dla siebie interesującej propozycji.

Jaki zapach wybrać do swojego samochodu?

Umów się na
bezpłatny przegląd
Twoje samochodu

UMÓW SIĘ

Przegląd jest bezpłatny i bez zobowiązań

Kończy Ci się ważność
przeglądu rejestracyjnego
samochodu?

Umów się na przegląd!

UMÓW SIĘ

Ceny urzędowe i jednolite w całym kraju

Inne artykuły:

Gwarancja na wykonane usługi i zamontowane części honorowana na terenie całej Polski.