PL EN UA

  Wszystkie artykuły

Co robić, aby naprawdę dobrze umyć samochód

  11 Stycznia 2019

Co robić, aby naprawdę dobrze umyć samochód

Jak myć samochód?

Mycie samochodu dla niektórych jest przykrym obowiązkiem, dla niektórych natomiast staje się rytuałem, który dobrze wykonany poprawia nam humor i powoduje, że jesteśmy dumni z wykonanej przez nas pracy. Do najpopularniejszej formy mycia należy mycie standardowe mycie samochodu, czyli takie, do którego używamy własnych rąk. Do mycia standardowego zaliczamy mycie zewnętrznej powłoki samochodu, jak również mycie wewnątrz. Przed umyciem samochodu musimy się dokładnie do tego przygotować. Należy pamiętać o ubiorze - oczywistym jest, że do tej czynności nie zakładamy naszych najlepszych elementów garderoby, ale należy również pamiętać, aby to co zakładamy podczas mycia i wycierania samochodu nie rysowało go!

Zewnętrzna część

Mycie samochodu rozpoczynamy od zebrania wszystkich potrzebnych elementów. Zamiast standardowej gąbki, dobrze użyć jest ścierkę wykonaną z mikrofibry - w ten sposób zminimalizujemy ryzyko porysowania samochodu. Kolejnym krokiem jest przygotowanie dwóch wiader: jednego ze środkiem czyszczącym, a drugiego do płukania ściereczki. Środków czyszczących jest naprawdę wiele, najlepiej jednak wybrać takie, które przeznaczone są stricte do mycia odpowiednich powierzchni samochodu. Pamiętaj, że nadwozie myjemy od góry do dołu! A największą uwagę przywiązujemy do dolnych krawędzi drzwi i progów, gdzie zbiera się najwięcej zanieczyszczeń. Po umyciu samochodu należy go spłukać wodą, żeby nie zostały na nim resztki środka czyszczącego. Bardzo ważnym krokiem jest równie wysuszenie samochodu w odpowiedni sposób! Użyj ręczników wykonanych z mikrofibry, które mają bardzo dobre właściwości chłonne. Jeśli nie osuszymy dobrze samochodu, zwiększa się prawdopodobieństwo powstawania rdzy, dlatego warto wykonać tę czynność!

Wnętrze samochodu

Myjąc samochód, nie zapominaj o jego wnętrzu! Odkurz dokładnie cały samochód, nie zapominaj o zakamarkach, schowkach i kieszonkach! Następnie dobrze będzie wyprać tapicerkę - na rynku dostępnych jest wiele środków, które dedykowane są odpowiednim jej rodzajom. Kolejnym krokiem jest odświeżenie plastików, pamiętaj, że przed zastosowaniem sprayu nabłyszczającego zawsze wcześniej musisz zetrzeć brud odpowiednim środkiem czyszczącym! W innym przypadku pojawi się tłusta warstwa brudu, która będzie trudna do usunięcia i nie będzie wyglądać estetycznie.

Wykończenie!

Uwieńczeniem naszej pracy będzie ręczne nawoskowanie samochodu, tak aby zabezpieczyć je przed deszczem i brudem na dłużej! Możesz również pokusić się o zastosowanie niewidzialnej wycieraczki tj preparatu, który nakładany na szklaną powierzchnię tworzy powłokę hydrofobową, której zadaniem jest wypchnięcie kropli, które pod wpływem pędu powietrza spływają z szyby. Jeżeli poprawnie wykonamy wszystkie wyżej wspomniane kroki to osiągniemy wcześniej założony przez nas efekt.  

Co robić, aby naprawdę dobrze umyć samochód
Co robić, aby naprawdę dobrze umyć samochód
Co robić, aby naprawdę dobrze umyć samochód

Umów się na
bezpłatny przegląd
Twoje samochodu

UMÓW SIĘ

Przegląd jest bezpłatny i bez zobowiązań

Kończy Ci się ważność
przeglądu rejestracyjnego
samochodu?

Umów się na przegląd!

UMÓW SIĘ

Ceny urzędowe i jednolite w całym kraju

Inne artykuły:

Gwarancja na wykonane usługi i zamontowane części honorowana na terenie całej Polski.