PL EN UA

  Wszystkie artykuły

Jak dbać o lakier samochodowy?

  14 Czerwca 2017

Każdy posiadacz auta wie, że stan lakieru to wizytówka całego pojazdu. Warto jednak zdać sobie sprawę że narażony jest on na dużą eksploatację i wymaga szczególnych zabiegów kosmetycznych. Letni czas szczególnie go osłabia, ponieważ promienie Słońca źle wpływają na jego kondycję.

Lakier samochodowy choć pozornie wydaje się niezwykle trwały - narażony jest na odkształcenia. Czynnikiem mającym wpływ na jego stan jest przede wszystkim temperatura - w czasie wysokich temperatur lakier się rozszerza, a w niskich kurczy. W słoneczne dni lakier matowieje i staje się bledszy. Niebezpieczne mogą być również opady atmosferyczne, grad czy silny deszcz mogą powodować mikroskopijne ubytki. Mechaniczne uszkodzenia spowodowane są także przez drobne kamyczki, które uderzają w nasz samochód na nierównych, kamienistych drogach.

Rozwiązaniem na wszystkie lakierowe bolączki może być systematyczne woskowanie samochodu. Po takim zabiegu nie tylko uzyskujemy piękny błysk ale też ochronę przed szkodliwym działaniem atmosferycznym. Aby efekt był jak najlepszy auto powinno być regularnie czyszczone z uwzględnieniem profesjonalnej myjni samochodowej. Na rynku dostępne są także pokrowce samochodowe, które zabezpieczą pojazdy m.in przed działaniem UV.

W Auto Serwis Wadowicka zapewniamy bezpłatny przegląd samochodowy i z chęcią doradzimy, jak prawidłowo dbać o lakier samochodowy!

Umów się na
bezpłatny przegląd
Twoje samochodu

UMÓW SIĘ

Przegląd jest bezpłatny i bez zobowiązań

Kończy Ci się ważność
przeglądu rejestracyjnego
samochodu?

Umów się na przegląd!

UMÓW SIĘ

Ceny urzędowe i jednolite w całym kraju

Inne artykuły:

Gwarancja na wykonane usługi i zamontowane części honorowana na terenie całej Polski.