ENUA

Umów się na
bezpłatny przegląd
Twoje samochodu

UMÓW SIĘ

Przegląd jest bezpłatny i bez zobowiązań

Kończy Ci się ważność
przeglądu rejestracyjnego
samochodu?

Umów się na przegląd!

UMÓW SIĘ

Ceny urzędowe i jednolite w całym kraju

Silniki

Silniki

Naprawa i wymiana silników w Krakowie

Najważniejszą częścią samochodu, a co za tym idzie jego sercem, a zarazem najdroższą częścią jest silnik. To właśnie on wprawia samochód w ruch, dlatego jest jego niezbędnym elementem. Składa się z podzespołów takich jak filtry (oleju, powietrza oraz paliwa), świec zapłonowych i żarowych, rozrządu czyli mechanicznego systemu zarządzającego pracą silnika, sprzęgła, które zapewnia płynne załączanie lub rozłączanie napędu pomiędzy silnikiem a skrzynią biegów i jest jednym z elementów układu napędowego oraz układu chłodzenia, który składa się m.in. z chłodnicy i pompy wodnej.

Awaria silnika

Niestety tak jak każdy inny element, ulega on awarią. Niecodzienny dźwięk silnika, nietypowy stuk podczas pracy na wolnych obrotach o częstotliwości uzależnionej od prędkości obrotowej silnika, znikający płyn chłodniczy czy spadający lub rosnący poziom oleju – to wszystko może być początkiem problemów z silnikiem. Jeśli odpowiednio wcześnie na nie zareagujemy, skończy się tylko na naprawie silnika. Czasami jednak podczas jazdy słyszymy charakterystyczny chrobot i widzimy kłęby dymu – zazwyczaj wtedy jest już za późno na jakąkolwiek naprawę i silnik należy wymienić.

Nawet najdrobniejsza usterka w silniku, staje się przyczyną złego funkcjonowania całego pojazdu. Silniki wymagają specjalistycznej obsługi i diagnostyki, którą zapewniamy w naszym serwisie. Czasami naprawa silnika, nawet gdy istnieje taka możliwość, jest po prostu nieopłacalna – szczególnie gdy się zatarł lub rozpadł. W naszym serwisie nie tylko dbamy o silnik, ale również i o portfel klienta, dlatego zawsze wybieramy najlepsze dla niego rozwiązanie.

Sprawdzone części do silników

Korzystamy jedynie z oryginalnych części, które posłużą w samochodzie przez lata. Wymieniane silniki pochodzą jedynie z legalnych i sprawdzonych źródeł. Zajmujemy się kompleksową ich naprawą oraz wymianą.

Serwis silnika obejmuje:

  • wymianę rozrządu,
  • naprawę układu przeniesienia napędu,
  • wymianę filtrów,
  • wymianę sprzęgła,
  • wymianę/naprawę układu chłodzenia,
  • wymianę pomp wody i termostatów,
  • wymianę/naprawę układu paliwowego,
  • wymianę świec,
  • wymianę wszelkich części i płynów eksploatacyjnych.

zdjęcie_15

Wymiana oleju silnikowego, filtrów, dbanie o dobrą kondycję podzespołów silnika, które zużywają się podczas eksploatacji, to zadania dla naszego serwisu. Powierz serce swojego samochodu w ręce specjalistów.

Auto Serwis Wadowicka w 4 krokach:

WYBÓR JEDNEGO
MECHANIKA

BEZPŁATNY PRZEGLĄD
W TWOJEJ OBECNOŚCI

USTALONY KOSZT
NIE ULEGNIE ZMIANIE

STAŁA OPIEKA
SERWISOWA

Sprawdź swój samochód.

Zawsze kiedy przyjedziesz do nas TWÓJ MECHANIK przeprowadzi wraz z Tobą potwierdzony protokołem, bezpłatny przegląd Twojego samochodu.

Dzienna ilość miejsc ograniczona.
Przegląd jest bezpłatny i bez zobowiązań.

Zapisz się na BEZPŁATNY PRZEGLĄD

  Dzisiaj (Czwartek) Pozostało 21 miejsc!

  Przegląd jest bezpłatny i bez zobowiązań.

Gwarancja na wykonane usługi i zamontowane części honorowana na terenie całej Polski.