Olej samochodowy

Wymiana oleju w Krakowie

Oferta

Przegląd Rejestracyjny

Zapisz się na przegląd rejestracyjny

MASZ PYTANIE?

AUTO SERWIS WADOWICKA
UL. WADOWICKA 8i
30-415 KRAKÓW
wadowicka@twojmechanik.com
TEL.+48 (12) 269-29-00

Wymiana oleju w Krakowie

Olej silnikowy, odpowiednio dobrany, zapewnia właściwe smarowanie jednostki napędowej, a przede wszystkim przedłuża jej okres użytkowania. Zasada regularnej wymiany oleju jest niezwykle istotna, niezależnie od tego, jaki nasz pojazd ma przebieg. Co ile wymienić olej w samochodzie? Należy dokonywać tego nie rzadziej niż raz na rok. Groźne dla silnika są nie tylko ubytek oleju, ale i jego nadmiar.

Na rynku istnieje wiele typów olejów o różnej gęstości, wyprodukowanych przez różnych producentów. Najpopularniejszy jest podział na:

  • mineralne,
  • półsyntetyczne,
  • syntetyczne.

Nasz Auto Serwis, mieszczący się przy ul. Wadowickiej w Krakowie, oferuje Państwu szeroką gamę produktów olejowych do samochodów osobowych, jak i lekkich dostawczych. Zapewniamy najwyższej klasy doradztwo w zakresie wymiany oleju, uwzględniając normy jakościowe, lepkości oraz indywidualne normy producentów.

Przeprowadzamy profesjonalną wymianę oleju w silniku benzynowym i w dieslu zgodnie z wytycznymi eksploatacyjnymi producenta samochodu. Zapewniamy wymianę oleju i filtrów. Nie wolno bowiem zapominać o tych ostatnich, gdy wlewamy nowy olej do silnika. Użyte rodzaje filtrów oleju zależą od danej marki i modelu auta (posiadamy w sprzedaży również filtry oleju z zaworem zwrotnym).

Zapraszamy do naszego serwisu oleju!

Wymiana oleju – czy jest istotna?

Silnik stanowi serce naszego samochodu. Każdy kierowca chciałby, by jego auto zachowało jak najdłuższą żywotność silnika, gdyż jego usterki bywają kosztowne i trudne do naprawienia. Dlatego kupują auta z mniejszym przebiegiem lub modelami silnika uznawanymi za trwalsze – i chociaż te czynniki także mają wpływ na jego stan, żywotność silnika można poprawić głównie poprzez odpowiedni styl jazdy, używanie lepszego jakościowo paliwa oraz… częstą wymianę oleju.

wymiana oleju silnikowego filtrów kraków

Wymiana oleju Kraków

Olej silnikowy, odpowiednio dobrany, zapewnia właściwe smarowanie jednostki napędowej, a przede wszystkim przedłuża jej okres użytkowania. Groźne dla silnika są nie tylko ubytek oleju, ale i jego nadmiar. Zasada regularnej wymiany oleju jest niezwykle istotna, niezależnie od tego, jaki nasz pojazd ma przebieg. Co ile wymienić olej w samochodzie? Należy dokonywać tego nie rzadziej niż raz na rok oraz uwzględniać czynniki, które wpływają na szybszą eksploatację oleju – pora roku oraz ilość przebytych kilometrów.

Na rynku istnieje wiele typów olejów o różnej gęstości, wyprodukowanych przez różnych producentów – m.in mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne. Dobór rodzaju odpowiedniego do naszego silnika jest niezwykle istotny z punktu widzenia jego prawidłowego użytkowania.

Możemy wyróżnić 5 podstawowych funkcji oleju w silniku:

  • zmniejszenie tarcia i zużycia,
  • chłodzenie części napędowych,
  • uszczelnianie ruchomych elementów,
  • utrzymanie silnika w czystości,
  • zapobieganie wewnętrznej korozji.

Jakie są skutki nieodpowiedniego poziomu oleju silnikowego?

Skutki zbyt niskiego poziomu oleju:

  • zniszczenie panewki, a następnie układu korbowo-tłokowego;
  • uszkodzenie korbowodu, a tym samym całego silnika.

Skutki zbyt wysokiego poziomu oleju to uszkodzenie uszczelnień, tzw. „rozbieganie silnika”, czyli niekontrolowany wzrost obrotów silnika, co powoduje, że zbyt dużo oleju trafia do jednostki napędowej. Jest to niebezpieczne zwłaszcza dla silników typu diesel, ponieważ wykonują one więcej obrotów na minutę.

Co oferujemy?

Nasz Auto Serwis, mieszczący się przy ul. Wadowickiej w Krakowie, oferuje Państwu szeroką gamę produktów olejowych do samochodów osobowych, jak i lekkich dostawczych. Zapewniamy najwyższej klasy doradztwo w zakresie wymiany oleju, uwzględniając normy jakościowe, lepkości oraz indywidualne normy producentów.

Przeprowadzamy profesjonalną wymianę oleju w silniku benzynowym i w dieslu zgodnie z wytycznymi eksploatacyjnymi producenta samochodu. Zapewniamy wymianę oleju i filtrów, o których nie można zapominać podczas wlewania nowego oleju do silnika. Użyte rodzaje filtrów olejowych zależą od danej marki i modelu auta (posiadamy w sprzedaży również filtry oleju z zaworem zwrotnym). Wszystkie usługi wykonujemy w Krakowie.

Zapraszamy do wymiany oleju w naszym serwisie! Zadzwoń i umów się na darmowy przegląd +48 (12) 269-29-00!

 

4 Kroki

WYBÓR JEDNEGO MECHANIKA

BEZPŁATNY PRZEGLĄD W TWOJEJ OBECNOŚCI

NAPRAWA W TWOJEJ OBECNOŚCI

STAŁA OPIEKA SERWISOWA

Kontakt

AUTO SERWIS WADOWICKA
UL. WADOWICKA 8i
30-415 KRAKÓW
wadowicka@twojmechanik.com
TEL.+48 (12) 269-29-00

Godziny otwarcia

PON – PT: 7.00-20.00
SOBOTA: 8.00-14:00
NIEDZIELA: NIECZYNNE

Media społecznościowe

Zarejestrowana pod nr KRS 0000240970 w Sądzie Rejonowym dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie. XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego. Kapitał Zakładowy 244.000,00 zł. NIP 679-012-37-62, nr rachunku bankowego Bank Zachodni WBK 03 1090 1665 0000 0001 3407 3754.