ENUA

  Wszystkie artykuły

Jak sprawdzić czy samochód jest bezwypadkowy?

  21 Lutego 2023

Przyszedł czas na zmianę samochodu. Na te nowe, z salonu, trzeba długo czekać. Poza tym ich ceny ciągle rosną. Decydujesz się więc na zakup auta z drugiej ręki. Znajdujesz odpowiedni egzemplarz, w atrakcyjnym kolorze i w dobrej cenie. Umawiasz się na spotkanie z właścicielem, testujesz. Samochód wygląda i prowadzi się świetnie. Czujesz, że znalazłeś to, czego szukałeś, jesteś zdecydowany na zakup. Pozostaje tylko upewnić się czy samochód jest bezpieczny i jaką ma przeszłość. W tym celu konieczne jest sprawdzenie stanu i historii pojazdu w profesjonalnym serwisie samochodowym.

Jak sprawdzić czy samochód jest bezwypadkowy?

Gdzie sprawdzić historię pojazdu?

Oczywiście można szukać takich informacji w ogólnodostępnych raportach w Internecie. Należy jednak pamiętać, że obowiązek digitalizowania tego typu danych obowiązuje w Polsce dopiero od kilku lat, więc w przypadku starszych pojazdów dane mogą być niepełne. Historię pojazdu można również zweryfikować w ASO, jednak wielu dealerów udziela takich informacji za zgodą ówczesnego użytkownika samochodu, co może być trudne do uzyskania w przypadku więcej niż 1 właściciela. Żadne raporty i dokumenty nie dadzą takiej pewności co do stanu pojazdu, jak profesjonalne oględziny w naszym krakowskim serwisie samochodowym.

Aby się umówić, wystarczy jeden telefon. Dzięki długim godzinom pracy warsztatu, możemy zaproponować szybki termin spotkania. Lokalizacja naszego autoserwisu, przy ulicy Wadowickiej, umożliwia łatwy dojazd z każdej części Krakowa.  Wyspecjalizowany mechanik na podstawie faktycznego stanu pojazdu oceni jego bezpieczeństwo, zużycie i zdiagnozuje co wymaga dopieszczenia. Na początek sprawdzimy dokumenty pojazdu i wpisy w książce serwisowej. Później doradca dokładnie zapozna się z samochodem i w warunkach serwisowych zweryfikuje jego stan – mechanikę, blacharkę i poziom wyeksploatowania. Co istotne – możesz towarzyszyć mechanikowi podczas przeglądu.

W Krakowie jest wielu mechaników, jednak tym co wyróżnia nasz warsztat samochodowy są długoletnie doświadczenie, indywidualne podejście do Klienta i niezmienny koszt ustalonych prac. Szeroki zakres oferowanych przez nas usług pozwoli nie tylko określić bezwypadkowość samochodu, ale też zdiagnozować usterki i naprawić je w razie potrzeby. Po każdej wykonanej usłudze otrzymasz od nas potwierdzenie wizyty, po oględzinach wystawiamy protokół.

Dużym atutem jest fakt, że każdy z naszych Klientów pozostaje pod opieką jednego doradcy. Dzięki temu możemy dobrać odpowiednie rozwiązania dostosowane do Twojego samochodu i do Ciebie. Proces komunikacji z serwisem samochodowym i informowanie o stanie naprawy samochodu również jest ułatwiony – wszystkim zajmie się Twój mechanik w Krakowie.

 

Zakup samochodu używanego zawsze wiąże się z ryzykiem. Nie warto ufać zapewnieniom użytkownika, lub co gorsza handlarza, sprzedającego auto, którzy gwarantują sprawdzoną historię i pewny stan pojazdu.  Wizyta w warsztacie i dokładny przegląd pojazdu w warunkach serwisowych, pod okiem specjalisty, to najlepszy sposób na to, aby upewnić się że auto jest bezpieczne i nie wymaga dodatkowych nakładów finansowych.

Umów się na
bezpłatny przegląd
Twoje samochodu

UMÓW SIĘ

Przegląd jest bezpłatny i bez zobowiązań

Kończy Ci się ważność
przeglądu rejestracyjnego
samochodu?

Umów się na przegląd!

UMÓW SIĘ

Ceny urzędowe i jednolite w całym kraju

Inne artykuły:

Gwarancja na wykonane usługi i zamontowane części honorowana na terenie całej Polski.