PL EN UA

  Wszystkie artykuły

Najdroższe samochody świata

  11 Maja 2022

Na najdroższe samochody mogą pozwolić sobie tylko nieliczni. Wpływ na to ma nie tylko wysoka cena, ale również ich niewielka dostępność. Czym wyróżniają się najlepsze i najdroższe samochody na świecie?

Najdroższe samochody świata

Samochody luksusowe

Wygląd to kwestia gustu, jednak nie wszystkie najdroższe na świecie samochody trafiają w gusta potencjalnego Klienta. Z pewnością są to pojazdy ekskluzywne i niewyobrażalnie szybkie. Może właśnie to przyciąga nabywców do ich posiadania. Ponadto w przypadku najdroższych pojazdów często producent wybiera Klientów, którzy uzyskają możliwość ich zakupu.

Jaki samochód jest najdroższy na świecie?

Na pierwszym miejscu najdroższych samochodów na Ziemi jest Bugatti La Voiture Noire, którego wartość wynosi około 19 mln dolarów. Został on stworzony z okazji 110 rocznicy istnienia firmy. Wykonany został na wzór Type 57 SC Atlantic - słynnego modelu, który został wyprodukowany w latach 30. ubiegłego wieku. Co ciekawe, powstał on tylko w jednym egzemplarzu. Drugie miejsce zajął Rolls-Royce Sweptail, którego koszt wyniósł 13 mln dolarów. Podobnie jak pierwsze miejsce, to egzemplarz kolekcjonerski, a właściciel pozostał anonimowy. Design samochodu ma przypominać kadłub jachtu. Ostatnim na podium jest Bugatti Centodieci, którego wartość plasuje się na poziomie 9 mln dolarów. W opozycji do swoich poprzedników, model tego samochodu został wyprodukowany w dziesięciu egzemplarzach. Bugatti Centodieci to wyjątkowy model przede wszystkim pod względem technicznym - jest w stanie rozpędzić się w 2,4 sekundy do 100 km na godzinę przy mocy silnika mierzącego 1577 KM.

Pozostałymi samochodami, które zaliczane są do grona najdroższych na świecie, są:

 • Pagani Huayra Tricolore - 6,7 mln dolarów
 • Bugatti Divo - 5,8 mln dolarów
 • Lamborghini Veneno Roadster - 4,5 mln dolarów
 • Bugatti Chiron Super Sport 300 +/- 3,9 mln dolarów
 • Lamborghini Sian FKP 37 - 3,4 mln dolarów
 • Pagani Huayra Roadster BC - 3,5 mln dolarów
 • McLaren Speedtail - 3,1 mln dolarów
 • Gordon Murray T.50 - 3,08 mln dolarów
 • Koenigsegg Jesko - 3 mln dolarów
 • Aston Martin Valkyrie - 2,6 mln dolarów
 • Mercedes-AMG Project One - 2,5 mln dolarów

Powyższe samochody występują w większej ilości niż jedna sztuka, niemniej pozwolić sobie mogą na nie jedynie najbogatsi miłośnicy i pasjonaci motoryzacji. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i usługami, jakie Państwu oferujemy w naszym serwisie!

Umów się na
bezpłatny przegląd
Twoje samochodu

UMÓW SIĘ

Przegląd jest bezpłatny i bez zobowiązań

Kończy Ci się ważność
przeglądu rejestracyjnego
samochodu?

Umów się na przegląd!

UMÓW SIĘ

Ceny urzędowe i jednolite w całym kraju

Inne artykuły:

Gwarancja na wykonane usługi i zamontowane części honorowana na terenie całej Polski.