ENUA

  Wszystkie artykuły

Co urzeka nas w Tesli?

  02 Maja 2022

Rozwoju motoryzacyjnego nie da się nie zauważyć. Na rynku pojawiają się coraz nowocześniejsze i designerskie modele samochodów. Jednak wygląd to nie wszystko. Najważniejsze w pojeździe to jego wnętrze i to, co skrywa pod maską. Tesla to jedna z najbardziej medialnych i popularnych na świecie marek, o której istnieniu wie niemal każdy. Co wpłynęło na jej popularność i co ją wyróżnia na tle innych pojazdów?

Co urzeka nas w Tesli?

Dlaczego kierowcy pokochali Teslę?

Samochody marki Tesla to auta elektryczne. W obecnych czasach, kiedy tak dużo mówi się o ochronie środowiska i ekologii, dla osób które są w trakcie podejmowania decyzji zakupowych, argument ten może przeważyć szale. Tesla stawia na minimalizm i ultranowoczesność - taki też jest wygląd zarówno zewnętrzny, jak i wewnętrzny samochodu. Dla niektórych jest to niebywałym atutem. Dodatkowo istotna jest wygoda i przestronność środka samochodu. Nie można zapomnieć o ogromnym i przejrzystym wyświetlaczu w samochodzie, który jest stacją dowodzącą w tych modelach - poziom techniki i mechanizacji funkcji jest tam na niezwykle wysokim poziomie, dlatego samochody te posiadają miano auta przyszłości. Jednak to co najbardziej urzeka kierowców i pasażerów, to brak generowania spalin, wibracji czy niewydawanie zbędnych dźwięków przez samochód. Cisza podczas pracy Tesli jest zdecydowanie jedną z najbardziej charakterystycznych cech tego pojazdu.

Co wyróżnia Teslę?

Samochody Tesla porażają niektórych swoim technologizmem i innowacyjnością. Nazywane autami przyszłości lub z innego świata, pojazdy Tesli przede wszystkim wyróżniają się centralną jednostką sterowania, zwaną Hardware 3. Dwa wmontowane chipy sterują wszystkimi systemami elektronicznymi - od autopilota do inforozrywki. Charakterystycznym dla tych samochodów mechanizmem w Tesli jest autopilot, który panuje nad utrzymaniem pojazdu między pasami, jazdą ze stałą prędkością, a także pozwala na automatyczne hamowanie lub zatrzymanie pojazdu, gdy system wykryje zbliżającego się pieszego lub inny pojazd.

Jak można zdobyć Teslę na terenie Polski?

Tesla nie ma swojego autoryzowanego salonu na terenie Polski. Można jednak zamówić samochód online. Od niedawna dostępny jest polski konfigurator na oficjalnej stronie głównej. Dzięki niemu możemy zamówić na teren Polski 3 modele tej marki: Model 3, Model S oraz Model X. Najtańsza, dostępna wersja modelu 3 do zamówienia, kosztuje około 200 000 złotych brutto, ale należy dodać do tego także koszty transportu. Czas oczekiwania na samochód wynosi około pół roku. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą usługową oraz skorzystania z pomocy w naszym serwisie samochodowym!

Umów się na
bezpłatny przegląd
Twoje samochodu

UMÓW SIĘ

Przegląd jest bezpłatny i bez zobowiązań

Kończy Ci się ważność
przeglądu rejestracyjnego
samochodu?

Umów się na przegląd!

UMÓW SIĘ

Ceny urzędowe i jednolite w całym kraju

Inne artykuły:

Gwarancja na wykonane usługi i zamontowane części honorowana na terenie całej Polski.