PL EN UA

  Wszystkie artykuły

Skuter, motor czy samochód? Wybór pojazdu a nasze potrzeby

  05 Stycznia 2022

Skuter, motor czy samochód? Wybór pojazdu a nasze potrzeby

Dzisiaj na drogach możemy spotkać różne rodzaje pojazdów. Motocykle, samochody, autobusy czy skutery. Istnieje wiele różnych modeli i marek, które starają się dostosować do naszych potrzeb. W jaki sposób zdecydować się na którykolwiek z nich? Warto przeanalizować wszelkie za i przeciw, przed dokonaniem zakupu, aby nasza decyzja była przemyślana i zgodna z preferencjami.

Skuter czy motocykl - czym się różnią?

Istnieje powszechne przekonanie, że motocykliści to szaleńcy, którym życie jest niemiłe. Takie myślenie nie jest bezpodstawne, ludzie decydujący się na motocykl zazwyczaj sprawiają wrażenie niedoświadczonych w wyniku czego wielokrotnie dochodzi do wypadków z ich udziałem. Dlaczego więc ludzie decydują się na tego typu pojazdy, zamiast na zakup samochodu? Odpowiedź jest prosta, jest to bardziej oszczędny i stosunkowo szybszy środek transportu, bo nie stoją w korkach. Natomiast skutery są niezwykle tanie i spalają o wiele mniej paliwa niż przeciętne auto. Co łączy motocyklskuter? Oba pojazdy, zaliczane są do jednośladowców. Poruszając się po mieście, dużo łatwiej jest znaleźć miejsce parkingowe dla któregokolwiek z nich, niż dla samochodu. Tak jak wspominaliśmy, łatwiej jest również ominąć korki i szybciej przedostać się na drugi koniec zatłoczonego miasta. Niestety poruszając się takim środkiem transportu jesteśmy narażeni na wszelkie, niekorzystne warunki atmosferyczne, w tym deszcz, śnieg czy grad. Natomiast istnieją, także kluczowe różnice pomiędzy skuterem a motocyklem, które mogą okazać się kluczowe dla niektórych kierowców. Do jazdy skuterem nie jest wymagany odpowiedni strój, oraz prawo jazdy. Takie pojazdy nie nadają się do jazdy na dłuższe dystanse, tutaj lepiej sprawdzi się motocykl, jednak aby go prowadzić niezbędne będzie posiadanie prawa jazdy. Odpowiedni strój także jest tutaj wskazany, zwiększa on bezpieczeństwo kierowcy, oraz potencjalnie chroni przed zimnem, czy opadami. Tak więc motocykl czy skuter? Drugi z nich jest tańszy i przy zakupie i w utrzymaniu. Posiada większe ograniczenia prędkości, także nie wykorzystamy go w dłuższej trasie, ale na ulicach miasta sprawdzi się doskonale. Motocykl, jest zdecydowanie droższy, ale za to bardziej uniwersalny. Można poruszać się nim wszędzie, również na dłuższe dystanse. Osiąga wyższą prędkość niż skuter, więc jeżeli uwielbiasz adrenalinę i spontaniczne wycieczki za miasto to jest pojazd dla Ciebie.

Pojazd jednośladowy czy samochód- w co lepiej zainwestować?

Najpopularniejszym środkiem transportu jest samochód. Pozwala swobodnie przemieszczać się w dowolne miejsce, zapewniając bezpieczeństwo i komfort przejazdu. Poruszając się samochodem, siedzisz wygodnie w fotelu, bez obaw o niekorzystne warunki atmosferyczne. Z głośników płynie cicho muzyka, a o idealną temperaturę zadba klimatyzacja. Niewątpliwe jest to pojazd, który posiada wiele zalet, aczkolwiek także ma pewne wady. W godzinach szczytu, bardzo często musimy stać w korkach, a dojazd na drugi koniec miasta może zająć nam nawet pół dnia. Skuterem, czy motocyklem pokonasz tę samą trasę o wiele szybciej i bezstresowo, ale nie zabierzesz nim całej rodziny. Samochód pod tym względem jest bardziej praktyczny, pomieści bagaże i wszystkich pasażerów, nawet Twojego pupila. Pojazdy jednośladowe, także sprawdzą się tylko przy temperaturze powyżej 10 stopni Celsjusza, w pozostałych warunkach pogodowych, ich kierowcy są zmuszeni do zmiany swojego środka transportu. Płyną z tego jasne wnioski, iż samochód jest w stanie zastąpić jednoślad, ale w drugą stronę to raczej nie działa. Jeżeli marzysz, aby poczuć wiatr we włosach i głównie poruszasz się po mieście, to zastanów się nad zakupem motocyklu bądź skutera, w innym wypadku lepszym wyborem może okazać się samochód.

Umów się na
bezpłatny przegląd
Twoje samochodu

UMÓW SIĘ

Przegląd jest bezpłatny i bez zobowiązań

Kończy Ci się ważność
przeglądu rejestracyjnego
samochodu?

Umów się na przegląd!

UMÓW SIĘ

Ceny urzędowe i jednolite w całym kraju

Inne artykuły:

Gwarancja na wykonane usługi i zamontowane części honorowana na terenie całej Polski.