ENUA

  Wszystkie artykuły

Największe klasyki w historii motoryzacji

  23 Listopada 2021

Największe klasyki w historii motoryzacji

Są takie pojazdy, które odzwierciedlają historię i prawdziwego ducha czasu. Dzięki nim, można lepiej zrozumieć epokę, a przede wszystkim ludzi. Choć nie posiadały wejść USB czy klimatyzacji, przeszły do historii motoryzacji.

Porsche 911

Porsche to luksusowa niemiecka firma, która wyprodukowała wiele samochodów. Jednak znana jest przede wszystkim ze sportowego coupe Porsche 911. Na początku lat 60. Niemcy pokładali duże nadzieje w nowym modelu, co było w pełni usprawiedliwione. Zamiast planowanych 15 lat, pierwsza generacja 911 była produkowana praktycznie bez zmian przez 25 lat. Tak czy inaczej, po pierwszej generacji Porsche 911, nazwanej Classic, pojawiło się siedem kolejnych. Tak więc Porsche 911 jest produkowane do dziś, z tradycyjnym układem silnika z tyłu i zachowanym silnikiem typu bokser.

Volkswagen Beetle

Kolejnym autem z Niemiec w tym rankingu jest Volkswagen Beetle. Samochód został opracowany w 1938 roku na osobiste polecenie Adolfa Hitlera. Volkswagen Beetle – stał się najbardziej masywnym samochodem w historii. Tajemnica jego popularności jest dość prosta. Niemcom udało się stworzyć samochód prosty, niezawodny i co najważniejsze tani. Z minimalnymi zmianami Garbus był produkowany do 2003 roku. https://twojmechanik.com/2021/09/07/sukces-fiata-500-dlaczego-tak-wiele-osob-sie-na-niego-decyduje/

Citroën DS

Francuzi stworzyli zaawansowany samochód charakteryzujący się świetnym designem, znacznie wyprzedzający swoje czasy. DS był pierwszym seryjnie produkowanym samochodem ze zginanymi reflektorami i hamulcami tarczowymi na wszystkie koła. Ponadto opatentowane zawieszenie hydropneumatyczne zapewniało niespotykany komfort i obsługę.

Mini Cooper

Mini to samochód kompaktowy z Wielkiej Brytanii stworzony przez British Motor Corporation w 1958 roku. Inżynierowie nie mieli prostego zadania, ponieważ musieli opracować jak najbardziej kompaktowy, a przy tym pełnoprawny samochód 4-osobowy. Sprzedaż ruszyła już w 1959 roku, Mini od razu cieszył się popularnością; był niezawodny, niedrogi i nie wymagał dużo miejsca parkingowego. Podsumowując, był idealnym środkiem transportu dla powojennej Europy.

Ford Model T

Nawet osoba, która nie specjalizuje się w temacie motoryzacji, przynajmniej raz słyszała o Fordzie T. Jego pojawienie się na zawsze zmieniło branżę motoryzacyjną, a to wszystko dzięki zastosowaniu przenośnika taśmowego i optymalizacji produkcji, które pozwoliły obniżyć koszt samochodu i tym samym uczyniły go przystępnym dla wielu osób, również tych o przeciętnych dochodach. Jednocześnie Ford T pozwolił Stanom Zjednoczonym stać się przodującą potęgą motoryzacją w pierwszej połowie XX wieku.

Umów się na
bezpłatny przegląd
Twoje samochodu

UMÓW SIĘ

Przegląd jest bezpłatny i bez zobowiązań

Kończy Ci się ważność
przeglądu rejestracyjnego
samochodu?

Umów się na przegląd!

UMÓW SIĘ

Ceny urzędowe i jednolite w całym kraju

Inne artykuły:

Gwarancja na wykonane usługi i zamontowane części honorowana na terenie całej Polski.