ENUA

  Wszystkie artykuły

Myjnia ręczna, bezdotykowa czy automatyczna - jaką wybrać?

  27 Września 2021

Myjnia ręczna, bezdotykowa czy automatyczna - jaką wybrać?

Każdemu posiadaczowi auta zależy na tym, aby jego pojazd prezentował się jak najlepiej. Niestety przeszkodą często okazują się czynniki zewnętrzne. W chłodniejszych miesiącach nasze auto narażone jest na osadzającą się sól oraz zanieczyszczenia spowodowane błotem. Z kolei latem, powierzchnia samochodu bywa pokryta pyłkami oraz sokami z drzew. Jedynym rozwiązaniem tych utrapień jest udanie się do myjni samochodowej. Na jaką jednak powinniśmy się zdecydować — ręczną, bezdotykową czy automatyczną? Poniżej scharakteryzujemy każdą z wymienionych możliwości. Mamy nadzieję, że dzięki temu będą Państwo w stanie dokonać najlepszego wyboru.

Myjnia ręczna

To, czy myjnia ręczna okaże się dobrym wyborem, w dużym stopniu zależy od miejsca, do którego się udamy. Jeżeli mycie przeprowadzi wykwalifikowany i sumienny pracownik, możemy spodziewać się zadowalających efektów. Jednak istnieje również zagrożenie, iż osoba, która wykona mycie ręczne, dokona tego niedokładnie. Weźmy pod uwagę fakt, że w takich miejscach pracownikom zależy na czasie. Im więcej pojazdów umyją w ciągu dnia, tym więcej zarobią. Z tego powodu pracę często wykonują powierzchownie i niedokładnie. Dodatkowo, w myjniach ręcznych często stosuje się bardzo silne środki czyszczące. Może to doprowadzić do zniszczenia powierzchni auta. https://twojmechanik.com/2021/04/12/domowe-sposoby-na-sprzatanie-samochodu/

Myjnia bezdotykowa

Jest to rozwiązanie cieszące się bardzo dużą popularnością — głównie za sprawą ceny. Koszt takiego mycia to mniej więcej złotówka za minutę. Wykonywane jest przy użyciu myjki ciśnieniowej. Takie mycie przebiega bardzo szybko, a my nie ponosimy dużych kosztów. Niektórzy mogą uznać za wadę konieczność samodzielnego mycia samochodu. Należy też pamiętać o tym, że w myjni bezdotykowej nie ma możliwości wysuszenia auta. Jest to zagrożenie w trakcie mrozów — części samochodu mogą zamarznąć.

Myjnia automatyczna

W myjni automatycznej auto czyszczone jest przy pomocy specjalnych szczotek, które przesuwają się po powierzchni pojazdu. Cały proces wymaga również użycia wody i specjalnych środków chemicznych. Taka usługa gwarantuje szybkie i dokładne mycie, może jednak grozić pojawieniem się uszkodzeń na powierzchni auta — szczotki często bywają zbyt twarde.

Umów się na
bezpłatny przegląd
Twoje samochodu

UMÓW SIĘ

Przegląd jest bezpłatny i bez zobowiązań

Kończy Ci się ważność
przeglądu rejestracyjnego
samochodu?

Umów się na przegląd!

UMÓW SIĘ

Ceny urzędowe i jednolite w całym kraju

Inne artykuły:

Gwarancja na wykonane usługi i zamontowane części honorowana na terenie całej Polski.