Myjnia ręczna, bezdotykowa czy automatyczna – jaką wybrać?

myjnia reczna automatyczna

Każdemu posiadaczowi auta zależy na tym, aby jego pojazd prezentował się jak najlepiej. Niestety przeszkodą często okazują się czynniki zewnętrzne. W chłodniejszych miesiącach nasze auto narażone jest na osadzającą się sól oraz zanieczyszczenia spowodowane błotem. Z kolei latem, powierzchnia samochodu bywa pokryta pyłkami oraz sokami z drzew.

Jedynym rozwiązaniem tych utrapień jest udanie się do myjni samochodowej. Na jaką jednak powinniśmy się zdecydować — ręczną, bezdotykową czy automatyczną? Poniżej scharakteryzujemy każdą z wymienionych możliwości. Mamy nadzieję, że dzięki temu będą Państwo w stanie dokonać najlepszego wyboru.

Myjnia ręczna

To, czy myjnia ręczna okaże się dobrym wyborem, w dużym stopniu zależy od miejsca, do którego się udamy. Jeżeli mycie przeprowadzi wykwalifikowany i sumienny pracownik, możemy spodziewać się zadowalających efektów. Jednak istnieje również zagrożenie, iż osoba, która wykona mycie ręczne, dokona tego niedokładnie.

Weźmy pod uwagę fakt, że w takich miejscach pracownikom zależy na czasie. Im więcej pojazdów umyją w ciągu dnia, tym więcej zarobią. Z tego powodu pracę często wykonują powierzchownie i niedokładnie. Dodatkowo, w myjniach ręcznych często stosuje się bardzo silne środki czyszczące. Może to doprowadzić do zniszczenia powierzchni auta.

Domowe sposoby na sprzątanie samochodu

Myjnia bezdotykowa

Jest to rozwiązanie cieszące się bardzo dużą popularnością — głównie za sprawą ceny. Koszt takiego mycia to mniej więcej złotówka za minutę. Wykonywane jest przy użyciu myjki ciśnieniowej. Takie mycie przebiega bardzo szybko, a my nie ponosimy dużych kosztów. Niektórzy mogą uznać za wadę konieczność samodzielnego mycia samochodu. Należy też pamiętać o tym, że w myjni bezdotykowej nie ma możliwości wysuszenia auta. Jest to zagrożenie w trakcie mrozów — części samochodu mogą zamarznąć.

Myjnia automatyczna

W myjni automatycznej auto czyszczone jest przy pomocy specjalnych szczotek, które przesuwają się po powierzchni pojazdu. Cały proces wymaga również użycia wody i specjalnych środków chemicznych. Taka usługa gwarantuje szybkie i dokładne mycie, może jednak grozić pojawieniem się uszkodzeń na powierzchni auta — szczotki często bywają zbyt twarde.