PL EN UA

  Wszystkie artykuły

Detailing — czy warto zabezpieczyć samochód po zakupie?

  02 Września 2021

Detailing — czy warto zabezpieczyć samochód po zakupie?

Co to jest detailing samochodowy?

Detailing samochodowy polega na niezwykle dokładnym czyszczeniu auta, a następnie wypolerowaniu go i przeprowadzeniu woskowania. Czyszczenie odbywa się zarówno na zewnątrz samochodu, jak i w jego wnętrzu. Taką usługę najczęściej zleca się profesjonalnym zakładom, które zajmują się podniesieniem walorów estetycznych pojazdu, ale również zadbaniem o niedostrzegalne na pierwszy rzut oka szczegóły. Dzięki temu auto na długi czas utrzyma wygląd, niczym prosto z salonu samochodowego.

Na czym polega detailing auta?

Jak już wcześniej wspominaliśmy, detailing składa się z kilku etapów. Poniżej wyszczególniamy kolejne czynności.

Mycie

Pozwala pozbyć się najłatwiejszych do usunięcia zanieczyszczeń, takich jak kurz lub lekkie powierzchowne zabrudzenia.

Czyszczenie

Polega na eliminacji głębszych zabrudzeń, znajdujących się na lakierze, między innymi plam, odbarwień lub oksydacji. Do pozbycia się ciężkich osadów, smoły i pozostałości asfaltu stosuje się specjalistyczne glinki.

Polerowanie

Dzięki polerowaniu jesteśmy w stanie usunąć z powierzchni auta między innymi ślady po kwaśnym deszczu. W zależności od tego, w jak dużym stopniu zniszczona jest powierzchnia samochodu, stosuje się innego rodzaju pasty polerskie oraz gąbki.

Woskowanie

Woskowanie ma za zadanie chronić lakier przed czynnikami zewnętrznymi. Na lakier nakłada się szereg specjalistycznych preparatów, takich jak polimery, silikony, żywice oraz woski. Woskowanie nie tylko zabezpiecza auto, ale również nadaje mu blask i pogłębia kolor lakieru. https://twojmechanik.com/2021/08/23/jak-bezpiecznie-przewozic-zwierzeta-w-samochodzie/

Czy warto zdecydować się na detailing samochodowy?

Chociaż detailing to popularne rozwiązanie wśród osób, które chcą dać swojemu staremu samochodowi nowe życie, coraz częściej jest doceniany również przez Klientów, którzy w ten sposób zabezpieczają nowe auto. Zdecydowanie się na kompleksowe czyszczenie, połączone z woskowaniem, zapewniającym ochronę pojazdu przed czynnikami zewnętrznymi, to świetne rozwiązanie również dla posiadaczy niedawno zakupionych pojazdów. Jeżeli zależy nam na tym, by nasze auto jak najdłużej prezentowało się nienagannie, warto zdecydować się na takie usługi. Detailing nie tylko zabezpieczy pojazd, ale poprawi również jego wygląd.

Umów się na
bezpłatny przegląd
Twoje samochodu

UMÓW SIĘ

Przegląd jest bezpłatny i bez zobowiązań

Kończy Ci się ważność
przeglądu rejestracyjnego
samochodu?

Umów się na przegląd!

UMÓW SIĘ

Ceny urzędowe i jednolite w całym kraju

Inne artykuły:

Gwarancja na wykonane usługi i zamontowane części honorowana na terenie całej Polski.