PL EN UA

  Wszystkie artykuły

Jak bezpiecznie przewozić zwierzęta w samochodzie?

  23 Sierpnia 2021

Jak bezpiecznie przewozić zwierzęta w samochodzie?

Dla ludzi przemieszczanie się samochodem stanowi rutynowe działanie. Jednak, wybierając się na wakacje ze swoim pupilem lub wioząc go do weterynarza, należy być świadomym, że ta zwykła dla nas podróż, może być dla zwierzęcia bardzo stresującą i niekomfortową sytuacją. Wobec tego powinno się zapewnić odpowiednie bezpieczeństwo pupilowi podczas przewożenia. W niniejszym artykule dowiedzą się Państwo, w jaki sposób przewozić zwierzęta.

Bądź świadom nieprzewidzianych reakcji

Pomimo tego, iż mogłoby się wydawać, że doskonale znamy swojego pupila, nie jesteśmy w stanie przewidzieć jego wszystkich zachowań. Jest to pierwszy powód, który odradza nam przewożenie psa lub kota tzw. „luzem”. Jadąc samochodem, u naszego zwierzaka mogą pojawić się niespodziewane ruchy, które najczęściej wywoływane są przez bodźce z otoczenia, na przykład: dźwięk klaksonu czy mrugające światła. Stanowi to najczęściej duże zagrożenie dla kierującego, pasażerów oraz oczywiście dla samego czworonoga.

Transportery i szelki

Najpopularniejszym rozwiązaniem zachowania środków bezpieczeństwa jest transporter. Umieszcza się go wraz ze zwierzątkiem zazwyczaj na tylnym siedzeniu samochodu. Dodatkowo musi być on przymocowany specjalnymi pasami, aby uniknąć przesunięcia, na przykład w wyniku nagłego hamowania. Jeżeli posiadamy małego psa, możemy użyć szelek, które przypina się do klamry pasów samochodowych. Podobne zastosowanie jest przy przewożeniu tych kotów, które nie boją się jazdy autem i są ciekawe nowego otoczenia. W tym przypadku szelki również będą odpowiednim rozwiązaniem. Pod względem budowy różnią się jedynie pasem, który jest szerszy i bardziej elastyczny. Zapewnia on kotu większą możliwość poruszania się po kanapie, jednak z zachowaniem bezpiecznej odległości od kierowcy. https://twojmechanik.com/2021/04/12/domowe-sposoby-na-sprzatanie-samochodu/

Klatki

Większe zwierzęta należy przewozić w klatkach, które powinny być dopasowane do rozmiarów bagażnika samochodu. W tej sytuacji ważne jest zapewnienie zwierzęciu dostępu do świeżego powietrza oraz przestrzeni samochodowej. Dlatego też nie zaleca się przewozić psów i kotów w bagażnikach aut typu sedan. Klatka powinna zawierać wyjście ewakuacyjne, ochronę przeciwsłoneczną oraz gumowe zabezpieczenia.

Budowanie bezpieczeństwa

Zanim przystąpimy do transportu zwierzaka, musimy stopniowo przyzwyczajać go do przesiadywania w transporterze lub klatce. Zwierzę musi być świadome tego, że nowe pomieszczenie nie stanowi dla niego zagrożenia. Jest to niezbędna kwestia, dlatego jeżeli nasz pupil niechętnie przymierza się do transportera, dajmy mu czas i bądźmy cierpliwi. Zawsze miejmy na uwadze nasze wspólne bezpieczeństwo.

Umów się na
bezpłatny przegląd
Twoje samochodu

UMÓW SIĘ

Przegląd jest bezpłatny i bez zobowiązań

Kończy Ci się ważność
przeglądu rejestracyjnego
samochodu?

Umów się na przegląd!

UMÓW SIĘ

Ceny urzędowe i jednolite w całym kraju

Inne artykuły:

Gwarancja na wykonane usługi i zamontowane części honorowana na terenie całej Polski.