PL EN UA

  Wszystkie artykuły

Aplikacje mobilne dla kierowców

  02 Maja 2021

Aplikacje mobilne dla kierowców

Większość z nas nie wyobraża sobie codziennego funkcjonowania bez smartfona, który dzięki dostępowi do Internetu oraz możliwości instalowania przeróżnych aplikacji może stać się bardzo przydatnym urządzeniem dla kierowcy. O ile wysyłanie smsów, czatowanie z innymi podczas jazdy jest zabronione to korzystanie z aplikacji niewątpliwie ułatwi pracę oraz funkcjonowanie w trasie.

Yanosik

Na początku warto przedstawić jedną z najpopularniejszych aplikacji wśród kierowców, która dostępna jest na iOS oraz Androida. To najlepiej rozwinięty system ostrzeżeń w kraju. Najważniejsze funkcje: możliwość unikania kontroli, fotoradaru, znalezienia najszybszej trasy, ominięcia korków. Funkcjonowanie aplikacji odbywa się na zasadzie CB Radia, czyli to użytkownicy dają powiadomienia o zdarzeniach. Dzięki dużej liczbie korzystających z aplikacji, nie trzeba obawiać się niespodzianek na drodze.

Drivemode

Drivemode to aplikacja, która pozwala jednocześnie koncentrować się na drodze oraz w bezpieczny sposób korzystać z telefonu. Jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które muszą być w ciągłym kontakcie z innymi, ponieważ pozwala za pomocą głosu, gestów odpowiadać na wiadomości tekstowe, a także korzystać z innych aplikacji, bez spoglądania na ekran. Drivemode nieustannie zajmuje wysokie miejsce na liście najlepszych aplikacji na Androida.

TransParking

Kolejnym przykładem jest aplikacja przeznaczona do wyszukiwania wolnych miejsc parkingowych na trasie. Ponadto, przy miejscach zamieszczane są informacje dotyczące funkcjonowania w pobliżu Wi-Fi, myjni, monitoringu, restauracji, prysznicu, itp. Informacje są tworzone przez użytkowników, których liczba korzystających stale rośnie.

RSO

RSO, czyli Regionalny System Ostrzegania to bezpłatna aplikacja, której celem jest informowanie o zagrożeniach na drodze. Komunikaty są w formie: powiadomień - charakter informacyjny, ostrzeżeń - oznaczają ewentualne zagrożenie, znaczące lokalne problemy, a także dotyczą ostrzeżeń wydawanych przez IMGW, ostrzeżeń alarmowych - oznaczają poziom zagrożenia. W aplikacji znajdują się również sformułowane w prosty sposób poradniki dotyczące zachowania się w sytuacjach kryzysowych oraz w obliczu zagrożenia.

AutoGuard Dash Cam – Blackbox

Aplikacja rejestruje obraz wideo wraz z informacjami o trasie i prędkości. Jest przydatna w razie sytuacji zagrażających bezpieczeństwu, bądź niejednoznacznych sytuacji, ponieważ może być niezbędnym dowodem w sprawie. Co więcej, umożliwia nagrywanie w tle, przesyłanie wideo na YouTube, automatyczne robienie zdjęć, nagrywanie, itp.

Aplikacje mobilne dla kierowców

Umów się na
bezpłatny przegląd
Twoje samochodu

UMÓW SIĘ

Przegląd jest bezpłatny i bez zobowiązań

Kończy Ci się ważność
przeglądu rejestracyjnego
samochodu?

Umów się na przegląd!

UMÓW SIĘ

Ceny urzędowe i jednolite w całym kraju

Inne artykuły:

Gwarancja na wykonane usługi i zamontowane części honorowana na terenie całej Polski.