PL EN UA

  Wszystkie artykuły

Domowe sposoby na sprzątanie samochodu

  12 Kwietnia 2021

Domowe sposoby na sprzątanie samochodu

Dbanie o porządek w samochodzie jest bardzo ważne. Najważniejsza kwestia, w oparciu której sprzątamy samochód to oczywiście zachowanie należytej estetyki i wyglądu zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Czyste wnętrze znacząco poprawia również komfort jazdy kierowcy i pasażerów. Dlatego pochylimy się nad paroma domowymi sposobami sprzątania samochodu.

Czyszczenie wnętrza auta

Na wstępie powinniśmy się zająć tapicerką. Dlaczego? Bo gdy wyczyścimy plastiki, to później kurz, który będzie się unosił podczas odkurzania może przyczepić się do miejsc, które wyczyściliśmy. Warto zwrócić uwagi na siedzeniach. Z wieloma możemy poradzić sobie sami ale istnieje wiele plam, z którymi dużo lepiej poradzą sobie specjaliści. Jeżeli twoje fotele odczuwają trudy wożenia pasażerów i pojawiają się na nich odgniecenia, w łatwy sposób możemy je naprawić. Najpierw podgrzewamy np. suszarką dane miejsce i rozmasowujemy je rękami.  Plastikowe elementy naszego samochodu możemy w skuteczny sposób umyć za pomocą wilgotnych chusteczek. Jest to tanie i bardzo skuteczne rozwiązanie. Ponadto, pozwala zachować plastikowym elementom błysk i dodatkowo daje możliwość wyboru różnych wariantów zapachowych. Dywaniki welurowe po odkurzeniu warto wyczyścić na mokro. W sprzedaży są dostępne specjalne pianki, które pozwolą zaoszczędzić nam na praniu ich. Gumowe dywaniki warto czyścić za pomocą proszku do prania. Należy pamiętać, że muszą one całkowicie wyschnąć zanim będzie można je włożyć spowrotem do auta.

Czyszczenie karoserii

Do jej czyszczenia warto użyć dobrej jakości szamponu samochodowego i miękkich szczotek z naturalnego włosia. Brud należy spłukać za pomocą węża ogrodowego lub innej auto myjki ciśnieniowej. Pozbędziemy się dzięki temu zalegającego błota, piasku i innych większych zabrudzeń. W trakcie użytkowania auta, lakier z czasem zacznie blaknąć i na karoserii zaczynają pojawiać się mikro ryski. Jest to naturalny proces, który jest niezależny od tego jak bezpiecznie jeździmy. Możemy na szczęście w łatwy sposób temu zaradzić. Będziemy do tego potrzebować preparatu do nabłyszczania. Gdy poprzednio umyjemy auto, możemy dzięki temu ponownie nadać mu blask. W zależności od preparatu, sposób ich użycia się różni, dlatego należy dokładnie zapoznać się z instrukcją. Do rozprowadzania preparatu możemy użyć np. starej koszuli flanelowej.

Domowe sposoby na sprzątanie samochodu

Umów się na
bezpłatny przegląd
Twoje samochodu

UMÓW SIĘ

Przegląd jest bezpłatny i bez zobowiązań

Kończy Ci się ważność
przeglądu rejestracyjnego
samochodu?

Umów się na przegląd!

UMÓW SIĘ

Ceny urzędowe i jednolite w całym kraju

Inne artykuły:

Gwarancja na wykonane usługi i zamontowane części honorowana na terenie całej Polski.