PL EN UA

  Wszystkie artykuły

Samochód hybrydowy - co musisz o nim wiedzieć?

  04 Stycznia 2021

Samochód hybrydowy - co musisz o nim wiedzieć?

Ogólne informacje o samochodach hybrydowych

Samochody hybrydowe wyposażone są w silnik spalinowy i elektryczny mający na celu zmniejszenie ilości zużywanego paliwa i wzmocnienie mocy pojazdu. Ponadto, są przyjazne dla środowiska dzięki wykorzystaniu technologii zwiększającej wydajność elektryczną. Podczas hamowania następuje odzyskiwanie energii, co znacznie zmniejsza emisję dwutlenku węgla.

Zalety hybryd

Jeśli są Państwo zainteresowani kupnem samochodu hybrydowego warto skupić się na jego zaletach i korzyściach, które oferuje. Pierwszą z nich jest niskie zużycie paliwa, to właśnie dzięki niej wielu kierowców decyduje się na zakup hybrydy. Za niewielkie zużycie paliwa odpowiada silnik elektryczny. Takie rozwiązanie świetnie sprawdza się podczas jazdy w mieście, a szczególnie w korkach. Samochody hybrydowe pozwalają uniknąć nadmiernego zużycia paliwa podczas ruszania. Kolejną zaletą jest odzyskiwanie energii. Za ten proces odpowiada rekuperacja, która włącza się podczas hamowania sprawiając, że silnik odzyskuje energię ładując akumulatory. Ponadto, przyczynia się do mniejszego zużycia tarcz i klocków hamulcowych, a co za tym idzie, ich wymiana jest konieczna o wiele rzadziej. Samochody hybrydowe wydają również mniejszy hałas, co pozytywnie wpływa na poprawę komfortu kierowcy i pozwala skupić uwagę na prowadzeniu pojazdu. Dodatkowo, na silniku elektrycznym mamy możliwość pokonania kilkudziesięciokilometrowe trasy. Hybrydy są przyjazne dla środowiska, dzięki mniejszej emisji dwutlenku węgla i przyczyniają się do walki ze smogiem. Ponadto, dają wiele uprawnień dla kierowców jak na przykład parkowanie na specjalnych miejscach i wjazd do stref zamkniętych dla tradycyjnych pojazdów.

Wady

Po poznaniu zalet dobrze jest zastanowić się nad wadami samochodów hybrydowych, aby być w pełni świadomym przed zakupem. Zdecydowanie największą wadą jest ich cena. Auta hybrydowe są o wiele droższe od tradycyjnych oraz posiadają mniejszą przestrzeń bagażową. Odradza się zakupu hybryd osobom wykorzystującym samochód do przewożenia dużej liczby rzeczy. Nie tylko cena samochodu jest wyższa, to samo tyczy się ich wagi. Jest to spowodowane ilością akumulatorów zamontowanych w pojeździe. Warto również wspomnieć o problemach związanych z naprawą w państwach, gdzie samochody hybrydowe nie są aż tak popularne. Znikoma wiedza na temat pojazdów oraz ilość potrzebnych części może powodować, że wielu mechaników nie będzie w stanie podjąć się naprawy, co wiąże się z oddaniem pojazdu do autoryzowanego serwisu. Koszty takiej naprawy mogą okazać się naprawdę wysokie.

Samochód hybrydowy - co musisz o nim wiedzieć?

Umów się na
bezpłatny przegląd
Twoje samochodu

UMÓW SIĘ

Przegląd jest bezpłatny i bez zobowiązań

Kończy Ci się ważność
przeglądu rejestracyjnego
samochodu?

Umów się na przegląd!

UMÓW SIĘ

Ceny urzędowe i jednolite w całym kraju

Inne artykuły:

Gwarancja na wykonane usługi i zamontowane części honorowana na terenie całej Polski.