Toyota Mirai – produkt przyszłości

Toyota Mirai (1)

Koncern motoryzacyjny Toyota, to zdecydowanie jeden z największych japońskich producentów na arenie międzynarodowej. Rok 2020 nieustannie nas zaskakuje, toteż z końcem kalendarza swoją premierę będzie miała Toyota Mirai 2 generacji, która jest swoistą rewolucją w przemyśle motoryzacyjnym.

Nowa Toyota produktem przyszłości

Producenci spieszą z wyjaśnieniem, tłumacząc, że Mirai po japońsku oznacza „przyszłość”. Jest to jasny przekaz, tego iż auto wyprzedza obecne czasy, stanowiąc innowacyjne rozwiązanie.

W porównaniu z konkurencją Mirai wykorzystuje wodór, aby wytwarzać energię elektryczną, tym samym nie emituje spalin, a parę wodną. Nisko położony środek ciężkości czy cichy, dynamiczny silnik, to tylko jedne z nielicznych udoskonaleń wprowadzonych w najnowszym modelu.

Przyszłość nazywa się Mirai

Nowa Toyota została wyposażona w System Ogniw Paliwowych, co skutkuje innowacyjnym połączeniem ogniw paliwowych i napędu hybrydowego. System ten jest nadzwyczaj wydajny i nie emituje szkodliwych spalin. Dzięki modernizacji, tankowanie trwa zaledwie 3 minuty, a zasięg nowego dziecka Toyoty, to aż 500 kilometrów.

Doskonałe właściwości jezdne sprawiają, że jazda tym autem, to sama przyjemność. Dotykowy ekran na centralnej konsoli i deska rozdzielcza, oprócz tego, że prezentują się zjawiskowo, to przede wszystkim podnoszą komfort jazdy.

Toyota Mirai (2)

Ekologiczne rozwiązania dzieckiem przyszłości

Potrzeba ciągłej modernizacji oraz troska o ekologię sprawiają, że producenci coraz częściej sięgają po rozwiązania, które redukują szkodliwe skutki jazdy samochodem. Toyota chcąc zniwelować negatywne działanie spalin, stosuje wodór, czyli najbardziej powszechny pierwiastek, wykorzystywany w wielu kwestiach.

Dzięki reakcjom zachodzącym między wodorem a powietrzem dochodzi do wytwarzania się energii elektrycznej, która to napędza samochód. Wypadkową tych reakcji jest produkt uboczny – para wodna, będąca ekologiczną alternatywą dla emisji spalin.

Auto potrzebne przyszłości

Rozmieszczenie komponentów a Toyocie, sprawia, że jazda jest jeszcze bardziej stabilna i komfortowa. Po naciśnięciu pedału gazu otrzymujemy pełen moment obrotowy, co sprawia, że osiągamy pełne przyspieszenie. By zmniejszyć opór powietrza producenci zastosowali aerodynamiczny kształt świateł, a także całkowicie płaski spód samochodu. Cichy, dynamiczny silnik sprawia, że jazda autem to niewątpliwa przyjemność, podczas której możemy słuchać radia bez zakłóceń.

Atuty samochodu przyszłości

Elegancki, a zarazem sportowy, wygląd samochodu jest niepodważalnym atutem. Natomiast kluczową rolę gra tu ekologiczne rozwiązanie jakim jest wykorzystanie wodoru oraz spora ilość udoskonaleń, które wpływają pozytywnie na komfort jazdy.