Czym jest Carspoting?

carspoting definicja

Niezwykły design, niepodobny do żadnego innego znanego nam dźwięku warkot silnika oraz cena spędzająca nam sen z powiek – co da nam połączenie tych trzech elementów? Odpowiedź może być tylko jedna! Samochód za którym każdy fan motoryzacji obejrzy się na ulicy, a nierzadko nawet decyduje się na uwiecznienie go na zdjęciu przy pomocy swojego smartfona.

Co to jest carspotting?

Jest znakiem naszych czasów, wypełnionych do granic możliwości nowoczesną technologią oraz niczym nie skrępowanym przepływem informacji. Carspotting jest aktywnością polegającą na wyszukiwaniu poruszających się na co dzień wśród nas, różnego rodzaju samochodów, począwszy od tzw. klasyków, po te najbardziej egzotyczne auta z najwyższej półki, zrobienie takiemu okazowi zdjęcia i najczęściej umieszczenia go w jednym z portali społecznościowych. Dzięki temu inni fani motoryzacji mogą bardzo szybko dotrzeć do tych treści i cieszyć nimi swoje oczy.

Popularność carspottingu

Celem łowców są samochody, które można w najszerszym skrócie nazwać nietypowymi. Poruszające się na zwykłych drogach auta zmodyfikowane w niezwykły sposób, rzadkie okazy, przedstawiciele najbardziej luksusowych marek, odpowiednio odrestaurowane klasyki wyprodukowane dziesiątki lat temu czy najnowsze zdobycze przemysłu motoryzacyjnego w postaci egzotycznych supersamochodów.

W związku z tym, że posiadanie któregokolwiek z powyższych samochodów wiąże się z odpowiednio wysokim stanem konta, carspotting jest o wiele bardziej popularny w krajach, które zwykło się nazywać wysoko rozwiniętymi. Bycie częścią takiego społeczeństwa umożliwia wielu osobom realizację swoich marzeń i zakup wymarzonego samochodu. Na mapie świata istnieją też miejsca, które możemy nazwać zagłębiem luksusowych aut.

carspoting co to

Miejscami takimi są londyńska dzielnica City, brukowane uliczki Mediolanu, Zurych, który kojarzy się nam nierozłącznie z bogatymi jubilerami czy bankowcami oraz oczywiście miejsce, które szczególnie upodobały sobie gwiazdy światowego kina oraz muzyki – Beverly Hills w amerykańskim Los Angeles. Na wyróżnienie zasługują też takie miejsca jak Monako czy Dubaj, jednak z racji zamożności zamieszkujących je ludzi, ilość nietypowych samochodów jest tam tak duża, że nie rzucają się one w oczy.

Pasjonujące hobby

Będąc w jednym z tych miejsc lub w jakimś innym dużym mieście, chcąc stać się częścią tego zjawiska, koniecznie należy szukać tego typu samochodów w okolicach drogich hoteli, eleganckich restauracji czy pól golfowych. Znajdując się tam istnieje spora szansa, że uda nam się zobaczyć jakąś perłę motoryzacji i stać się częścią tego przyjemnego hobby, jakim bez wątpienia jest carspotting.