PL EN UA

  Wszystkie artykuły

Jak dbać o skórzaną tapicerkę - sprawdzone porady

  21 Stycznia 2020

Jak dbać o skórzaną tapicerkę - sprawdzone porady

Jak dbać o tapicerkę?

Jak mówią lepiej zapobiegać niż leczyć. Można się zastosować również i w tym przypadku do tego powiedzenia. Aby zachować idealny wygląd należy systematycznie o nią dbać, używając do tego specjalnych produktów, nie tylko czyszczących, ale również pielęgnujących. Czynności pielęgnujące wygląd tapicerki należy stosować w miarę możliwości co 3 miesiące. Dostępne są dwa rodzaje skóry, która jest używany do obicia tapicerki. Należy zatem wiedzieć, czy w naszym samochodzie jest naturalna, czy syntetyczna, aby dobrać odpowiednie produkty. Prawdziwa skóra z natury jest materiałem porowatym, który jest podatny na zniszczenia. Łatwiej przez to do zagnieceń dostają się drobinki piasku, czy też innych zabrudzeń wnoszonych przez kierowcę lub pasażerów. Poza tymi zanieczyszczeniami jasna skóra bardzo łatwo się przebarwia np. od jeansów.

Jak czyścić skórzaną tapicerkę?

Zanim nałożymy preparat, który ma zadbać o długotrwałość skórzanej tapicerki w naszym samochodzie, należy ją wcześniej do tego przygotować. Najszybszym i najdokładniejszym sposobem będzie użycie odkurzacza, aby usunąć wszelkie zanieczyszczenie. Kolejnym krokiem jest odtłuszczenie tapicerki, do tego sprawdzoną metodą jest użycie mydła, z neutralnym pH, aby nie przesuszyć skóry.  Po kilku minutach, kiedy powierzchnia wyschnie, jest gotowa do użycia produktów konserwujących i nabłyszczających. Na rynku dostępne są w dwóch osobnych wariantach, lub 2w1. Taką tapicerkę należy pozostawić do całkowitego wyschnięcia około 15-20 minut - w zależności od zaleceń producenta.

Regularność to podstawa

Tapicerka skórzana jest łatwiejsza w utrzymaniu niż w przypadku innego materiału. Częste odświeżanie odpowiednimi produktami, zapewni jej dłuższy żywot. Poza tym, że jest podatna na zabrudzenia, równie łatwo wchłania zapachy, dlatego nie warto czekać np. z rozlanym napojem. Jeśli mimo wszystko skóra wraz z upływem lat została zniszczona częstym użytkowaniem, ale jest do uratowania, najlepiej oddać ją w ręce profesjonalistów, którzy przywrócą jej dawny blask.  Koszt gruntownego odświeżenia skórzanej tapicerki może być różny. Im droższa tapicerka, tym potrzeba częstszego pielęgnowania, ale zdecydowanie jest to inwestycja na przyszłość. Koszty całkowitej naprawy czy renowacji, znacznie przewyższają koszty regularnej pielęgnacji.

Jak dbać o skórzaną tapicerkę - sprawdzone porady
Jak dbać o skórzaną tapicerkę - sprawdzone porady
Jak dbać o skórzaną tapicerkę - sprawdzone porady

Umów się na
bezpłatny przegląd
Twoje samochodu

UMÓW SIĘ

Przegląd jest bezpłatny i bez zobowiązań

Kończy Ci się ważność
przeglądu rejestracyjnego
samochodu?

Umów się na przegląd!

UMÓW SIĘ

Ceny urzędowe i jednolite w całym kraju

Inne artykuły:

Gwarancja na wykonane usługi i zamontowane części honorowana na terenie całej Polski.