ENUA

  Wszystkie artykuły

Lakierowanie samochodu w praktyce

  10 Września 2019

Lakierowanie samochodu w praktyce

Kiedy zdecydować się na lakierowanie samochodu?

Kierowcy najczęściej decydują się na lakierowanie samochodu, gdy zauważają ubytki i odpryski na karoserii, płowienie koloru lub zarysowania po wypadku. Przede wszystkim jest to proces niezwykle czasochłonny i wymaga dużych pokładów cierpliwości, jak i odpowiednich środków.

Lakierowanie w warsztacie

Wydatek na lakierowanie w warsztacie samochodowym może osiągnąć wysokie sumy. Nie jest to zabieg łatwy i mimo wszystko warto powierzyć swój samochód profesjonalistom. Proces lakierowania nie można przyspieszyć na siłę, trwa wiele godzin, a czasem nawet dni. W celu osiągnięcia pożądanego efektu niezbędne są specjalne środki dostosowane pod każdy pojazd. Należy dobrać nie tylko kolor lakieru, ale również właściwy podkład, szpachle i środki do konserwacji. Lakierowanie wymaga odpowiedniego sprzętu, zarówno do etapu usuwania starej warstwy lakieru, jak i do nałożenia nowej. Muszą one umożliwiać precyzyjną pracę, tak aby nie uszkodziły dodatkowo karoserii, a jednocześnie zagwarantowały szybki i trwały efekt. Nie ukrywajmy, że aby efekt był zadowalający, musimy mieć do tego odpowiednie doświadczenie. Wyłącznie profesjonalista sprawi, że auto będzie wyglądało niczym nowe z salonu.

Lakierowanie auta krok po kroku

Sam proces lakierowania auta należy podzielić na parę obowiązkowych etapów. Po pierwsze należy zdjąć lusterka, zderzaki i inne drobne detale, które będą przeszkadzać. Następnie fachowiec rozpoczyna dokładne ścieranie starej warstwy lakieru za pomocą papieru ściernego. Kolejnym krokiem jest umycie i odtłuszczenie powierzchni nadwozia. Po wyschnięciu nakłada się specjalny podkład, który wygładza powierzchnię, a także aplikuje lakier bazowy. W zależności od rodzaju lakieru i koloru lakiernik nakłada odpowiednią ilość warstw. Ostatnią warstwę stanowi lakier bezbarwny. Gdy powierzchnia dokładnie wyschnie, obowiązkowe jest wypolerowanie całości struktury. Zdarza się, że na sam koniec nakłada się specjalne środki zabezpieczające dodatkowo karoserię przed ponownymi uszkodzeniami.

Postaw na jakościowe produkty

Należy pamiętać, że końcowy efekt zależy przede wszystkim od jakości wykorzystanych produktów. Jeśli chcemy mieć samochód najwyższej jakości, to i produkty też takie muszą być, co często wiąże się z dodatkowymi kosztami. Wybór najlepszych firm zapewni nam dodatkowo maksymalną ochronę, przez co nie będzie konieczności ponawiania zabiegu, a kolor auta zostanie wydobyty.

Lakierowanie samochodu w praktyce
Lakierowanie samochodu w praktyce

Umów się na
bezpłatny przegląd
Twoje samochodu

UMÓW SIĘ

Przegląd jest bezpłatny i bez zobowiązań

Kończy Ci się ważność
przeglądu rejestracyjnego
samochodu?

Umów się na przegląd!

UMÓW SIĘ

Ceny urzędowe i jednolite w całym kraju

Inne artykuły:

Gwarancja na wykonane usługi i zamontowane części honorowana na terenie całej Polski.