PL EN UA

  Wszystkie artykuły

Jak zabezpieczyć samochód przed korozją?

  28 Sierpnia 2019

Jak zabezpieczyć samochód przed korozją?

Korozja w aucie

Mimo że praktycznie każdy nowy model posiada fabryczne zabezpieczenia antykorozyjne. Producenci nie są w stanie wyeliminować ryzyka korozji w całości. Dlatego też warto po pewnym czasie użytkowania poprawić powłokę antykorozyjną. Jak wiemy, problem rdzy pojawia się najczęściej w okresie jesienno-zimowym, dlatego lato jest dobrym czasem, aby dokonać konserwacji podwozia.

Kiedy sprawdzać samochód?

Mechanicy zalecają, aby raz na 3-4 lata dokonać całościowej konserwacji samochodu, niezależnie od ceny i marki pojazdu. Od dawna, najpopularniejszą i najbardziej skuteczną metodą konserwacji nadwozia jest użycie specjalnej substancji do pokrycia profili zamkniętych.  Podczas procesu należy szczelnie osłonić specjalną folią pozostałe elementy. W przypadku podwozia należy rozpocząć od dokładnego umycia i wysuszenia. Co więcej, należy usunąć jakiekolwiek ogniska rdzy. Najlepiej zastosować do tego papier ścierny, a następnie odpowiednio zabezpieczyć miejsce podkładem antykorozyjnym. Dopiero gdy miejsce jest całkowicie suche, nakłada się substancję ochronną. Preparaty do antykorozji samochodowej są dostępne również na rynku i działają na podobnych zasadach. Wytwarzają one specjalną powłokę, która ma na celu odbijać np. drobne kamyczki. Najlepiej, aby wykonać proces za pomocą pistoletu, dzięki czemu uzyskamy równomierną powierzchnię. Podobne zabezpieczenie stosuje się także na podłogę, belki, wahacze oraz progi. Pamiętajmy, aby preparat nie miał styczności z wydechem, przez ogrzanie nie utrzyma się długo oraz będzie wydzielać nieprzyjemny zapach. 

Czym jest Rush Check?

Jedną z najpopularniejszych metod ochrony przed korozją jest tzw. Rush Check. Pochodzi ona z północnej Kanady, gdzie warunki pogodowe zmuszają do szczególnej ochrony samochodów. Zabieg ten dzieli się na dwa etapy. Pierwszy polega na wprowadzeniu środka do profili zamkniętych. Przez to, że jest to substancja penetrująca, nie musimy martwić się o zagnieżdżenie się w szczelinach i mikropęknięcia. Dopiero potem rozpoczyna się konserwacja zewnętrzna.

 

Jak zabezpieczyć samochód przed korozją?

Umów się na
bezpłatny przegląd
Twoje samochodu

UMÓW SIĘ

Przegląd jest bezpłatny i bez zobowiązań

Kończy Ci się ważność
przeglądu rejestracyjnego
samochodu?

Umów się na przegląd!

UMÓW SIĘ

Ceny urzędowe i jednolite w całym kraju

Inne artykuły:

Gwarancja na wykonane usługi i zamontowane części honorowana na terenie całej Polski.