PL EN UA

  Wszystkie artykuły

Jak przygotować samochód na wakacje?

  18 Czerwca 2019

Jak przygotować samochód na wakacje?

 

O czym warto pamiętać, wybierając się na wakacje własnym samochodem? Wakacje to niewątpliwie czas podróży i beztroski, ale nawet najkrótszy wyjazd może zakończyć nas niepotrzebnym stresem.

Dlaczego wolimy podróżować samochodem?

Podróż własnym samochodem może być ciekawym przeżyciem, jadąc nim, nie trzeba się ograniczać do bagażu oraz miejsc, które chcemy zobaczyć. Na takie wakacje często decydują się rodziny z małymi dziećmi, dla których takie podróżowanie jest po prostu wygodniejsze.

Jednak trzeba uważać, aby wasze wymarzone wakacje nie zmieniły się w koszmar. Nie ma chyba nic gorszego w podróży niż auto odmawiające posłuszeństwa. Aby zapobiec takim sytuacjom, warto odpowiednio przygotować pojazd do wyprawy.

 

 

O czym warto pamiętać przed podróżą?

Co zrobić, aby zminimalizować to ryzyko usterek? Poniżej lista, kilku najważniejszych rzeczy, o których trzeba pamiętać przed każdym wyjazdem na urlop.

- Przegląd najważniejszych podzespołów, czyli stan pasków, zawieszenia, wydechu, hamulców i układu chłodzenia.

- Termin przeglądu i ubezpieczenia OC.

- Dodatkowe ubezpieczenie Assistance.

- Wyposażenie dodatkowe np. gaśnica.

- Komplet narzędzi i linka holownicza.

- Ciśnienie w oponach i kole zapasowym.

- Zielona karta, która jest ważna w: Albanii, Macedonii, Maroko, Mołdawii, Białorusi, Rosji, Czarnogórze, Bośni i Hercegowinie, Tunezji, Iranie, Turcji, Izraelu oraz na Ukrainie.

- Nawigacja i plan podróży.

O czym powinniśmy jeszcze pamiętać? Czyli o bezpiecznym podróżowaniu.

Upał, jazda wymagająca koncentracji, czy hałasujące dzieci na tylnym siedzeniu. Te rzeczy sprawiają, że dopada cię zmęczenie, dlatego średnio co dwie godziny należy sobie robić 15 min odpoczynku od kierownicy. Niestety kierowcy nie mają takiego nawyku, chcą jak najszybciej dojechać do celu, ale statystyki wypadków wynikających ze zmęczenia kierowców przekonują, że lepiej dojechać nawet godzinę później, ale bezpiecznie. Pamiętajcie, że każdy błąd zmęczonego kierowcy może być tragiczny w skutkach.

Planowanie wakacyjnego wyjazdu wiąże się z wieloma obowiązkami, których trzeba dopilnować. Wybór miejsca pobytu, odpowiedniego hotelu, ustalenie planu wycieczki, wreszcie spakowanie walizek. Jednak warto pamiętać o wspomnianych wyżej rzeczach, aby cieszyć się z urlopu i podróży.

 

Jak przygotować samochód na wakacje?

Umów się na
bezpłatny przegląd
Twoje samochodu

UMÓW SIĘ

Przegląd jest bezpłatny i bez zobowiązań

Kończy Ci się ważność
przeglądu rejestracyjnego
samochodu?

Umów się na przegląd!

UMÓW SIĘ

Ceny urzędowe i jednolite w całym kraju

Inne artykuły:

Gwarancja na wykonane usługi i zamontowane części honorowana na terenie całej Polski.