Jak zaoszczędzić na ubezpieczeniu samochodu?

ubezpieczenie samochodu

Masz samochód? Jeśli tak to wiesz, że musisz regularnie opłacać ubezpieczenie OC. W ostatnim czasie stawki polis poszły w górę, dlatego wiele osób poszukuje sposobów jak obniżyć te koszty.

Czy wiesz, że na ubezpieczeniu samochodu możesz oszczędzić nawet wtedy, kiedy zakres tego ubezpieczenia nie zmaleje? Różnice w OC dla tego samego kierowcy mogą wynosić nawet kilkaset złotych rocznie. Dlatego nigdy nie należy wybierać pierwszej lepszej polisy, tylko na spokojnie zastanowić się nad wyborem.

Skąd wynikają różnice w ubezpieczeniach?

Ubezpieczyciele obliczają stawkę OC na podstawie kilku czynników np. paramentów samochodu, wieku i doświadczeniu kierowcy, jego stanu cywilnego, czy wykonywanego zawodu. Jednak każdy z ubezpieczycieli inaczej oblicza ocenę ryzyka i inaczej klasyfikuje czynniki. Właśnie dlatego różnice w stawkach mogą być bardzo różne.

 

ubezpieczenia samochodu

 

Jak zaoszczędzić na ubezpieczeniu?

Poniżej kilka rad, które pozwolą Wam na zaoszczędzeniu na ubezpieczeniu samochodu:

  • Płatność jednorazowa za ubezpieczanie – zdobyć zniżkę można, wykupując ubezpieczenie na rok i płacąc za nie z góry jednorazowo. W takim wypadku dużo ubezpieczycieli może zaoferować zniżkę.
  • Wybierz najtańszą ofertę – śledź bieżące oferty i zdecyduj się na zakup najtańszego ubezpieczenia.
  • Wykupienie polisy na dwóch właścicieli – młodzi kierowcy muszą się liczyć z wyższym ubezpieczeniem. Jednak jeśli właścicieli samochodu jest dwóch, jeden mniej doświadczony, a drugi bardziej, można liczyć na tańsze ubezpieczenie.
  • Bezszkodowa jazda – kierowcy, którzy jeżdżą bezpiecznie, również mogą liczyć na zniżki od ubezpieczycieli.

Pierwszy krokiem, który należy zrobić w związku z szukaniem najtańszego OC, jest skorzystanie z porównywarki ubezpieczeń. Gdzie dokładnie można zobaczyć różnice cenowe. Dzięki temu można dokładnie przeanalizować różne oferty i sprawdzić, która firma będzie dla nas miała najkorzystniejszą ofertę.
Warto pamiętać, aby przed podpisaniem umowy sprawdzić wszystkie dostępne możliwości, które pozwolą Wam na zaoszczędzenie.