Czy warto kupić samochód hybrydowy?

samochód hybrydowy czy warto

Zakup nowego samochodu to ważna decyzja, należy ją dobrze przemyśleć, aby później nie żałować swojego wyboru. Pod uwagę trzeba wziąć wiele aspektów, ponieważ na koszty utrzymania auta składają się oprócz paliwa i ubezpieczenia m.in. wydatki poniesione na serwis oraz utrata wartości.

Samochód hybrydowy, czy warto?

W ostatnich latach możemy zauważyć rosnące zainteresowanie samochodami hybrydowymi. Bycie ekologicznym dla środowiska jest w modzie, a jednym ze sposobów, aby być Eko to posiadanie w swoim garażu auta hybrydowego. W pierwszej kolejności warto wspomnieć, że samochody z napędem hybrydowym nie mają praktycznie nic wspólnego z wcześniejszymi wersjami hybryd. Aktualnie ten rodzaj samochodów zmienił się na lepsze, eliminując błędy, które towarzyszyły mu wcześniej.
Jedną z głównych zalet samochodów hybrydowych jest przede wszystkim korzyść dla środowiska i mniejsze spalanie benzyny. Do atutów hybryd należy także bogate wyposażenie, m.in. w elektroniczne systemy i ułatwienia, które w hybrydzie działają na postoju dłużej niż w zwykłym samochodzie.

 

samochód hybrydowy

Rodzaje hybryd:

Auto hybrydowe możemy wybierać aż spośród czterech odmian.

  • Mikro hybrydy – ich silniki nie są wykorzystywane do napędzania samochodu, ale pełnią funkcję alternatora oraz rozrusznika.
  • Łagodna hybryda – ich silniki elektryczne nie mogą napędzać samochodu w sposób samodzielny, ale odgrywają rolę pomocnika jednostki spalinowej.
  • Pełna hybryda – jest to najbardziej zaawansowane rozwiązanie, w którym silnik elektryczny pełni wiele ról. W tej odmianie może zarówno napędzać samochód, jak i wspomagać silnik spalinowy oraz odzyskiwać energię podczas hamowania.
  • Hybryda szeregowa – w tej hybrydzie znajdziemy silnik spalinowy, ale nie jest on w żaden sposób połączony z kołami napędowymi. Jego rolą jest napędzanie generatora prądu elektrycznego. Wytworzony w ten sposób prąd wykorzystywany jest przez silnik elektryczny, który odpowiada za napędzanie samochodu.

Podsumowując, samochody hybrydowe stają się coraz lepszą alternatywą dla zwykłych samochodów, nie koniecznie tylko dla osób, które chcą być Eko.