PL EN UA

  Wszystkie artykuły

Jakie wycieraczki wybrać?

  24 Kwietnia 2019

Jakie wycieraczki wybrać?

Wycieraczki samochodowe to często niedoceniany element samochodu. Jednak należy pamiętać, że spełniają one bardzo ważną funkcję, bo jeśli je źle dobierzemy lub kupimy najtańszą wersję, to może nam to przysporzyć dużo kłopotów.

Kiedy wymienić wycieraczki na nowsze?

Najpierw wycieraczki zostawiają smugi, to pierwsza oznaka, że czas pomyśleć o zmianie. Następnie zaczynają one opuszczać całe fragmenty szyby, a jeśli nadal nie zdecydujemy się na wymianę wycieraczek, może się zdarzyć, że pióro zacznie się rozpadać i wtedy zostawi nam na szybie nieodwracalne rysy. Dlatego warto zadbać o nie wcześniej! Oczywiście przewidziany okres eksploatacji jest różny dla każdego modelu, dlatego warto obserwować ewentualne nieprawidłowości. Jaki rodzaj wycieraczek wybrać?

Jaki rodzaj wybrać?

Na rynku mamy dostępne kilka rodzajów wycieraczek samochodowych, poniżej przedstawimy Państwu najczęściej wybierane: - wycieraczki tradycyjne — są to tradycyjne wycieraczki każdemu znane, do metalowego ramienia przymocowane są pióra, które podczas mycia szyby dociska do szyby. - wycieraczki płaskie — są to modele bardziej rozbudowane od tych tradycyjnych. Wykonane są bardziej z elastycznych materiałów, co sprawia, że idealnie przylegają do szyby. - wycieraczki hybrydowe — łączą dwa poprzednie rodzaje wycieraczek, posiadają wyodrębnione szkielety i są bardziej rozbudowane, ale jednocześnie połączone z tradycyjnym system mocowania, dzięki czemu można je zamontować nawet w starszych modelach samochodów.

Cena, czy jakość?

Najtańsze wycieraczki jesteśmy w stanie kupić już za 20 zł. Jednak naszym zdaniem nie warto się na nie decydować, ponieważ ulegają szybko zniszczeniu. Dlatego warto zdecydować się na modele, które kosztują powyżej 60 zł. Cena produktów najlepszych i dodatkowo wzmacnianych może być natomiast nawet dwa razy wyższa. Choć koszt zakupu wycieraczek nie jest specjalnie wygórowany, istnieją sposoby na to, aby w pewnym stopniu przedłużyć ich żywotność. Wszystko zależy bowiem od ich eksploatacji. Nie warto jednak oszczędzać na wycieraczkach, spełniają one bardzo ważną funkcję. Dzięki dobrej widoczności możemy uniknąć wypadku.

Jakie wycieraczki wybrać?

Umów się na
bezpłatny przegląd
Twoje samochodu

UMÓW SIĘ

Przegląd jest bezpłatny i bez zobowiązań

Kończy Ci się ważność
przeglądu rejestracyjnego
samochodu?

Umów się na przegląd!

UMÓW SIĘ

Ceny urzędowe i jednolite w całym kraju

Inne artykuły:

Gwarancja na wykonane usługi i zamontowane części honorowana na terenie całej Polski.