PL EN UA

  Wszystkie artykuły

Czy warto kupić auto z wyprzedaży?

  20 Marca 2019

Czy warto kupić auto z wyprzedaży?

Zastanawialiście się kiedyś, czy warto jest kupić samochód z wyprzedaży rocznika?

Na koniec roku salony samochodowe wystawiają auta w promocyjnych cenach. Promocja ta trwa około 3 miesięcy, zaczynając od listopada, a kończąc na styczniu. Ceny tych samochodów są bardzo atrakcyjne, jednak taki wybór ma też swoje minusy. Ten artykuł pomoże rozwiać twoje wątpliwości i odpowiedzieć na pytania związane z zakupem samochodów na wyprzedaży.

Plusy zakupu samochodu na wyprzedaży rocznika

Oczywiście jak już wcześniej wspominaliśmy, największym plusem jest cena. Zniżki na samochody z wyprzedaży rocznikowej mogą sięgać nawet kilkanaście procent. Jednak liczba tego typów samochodów jest ograniczona i najciekawsze z modeli znikają jeszcze pod koniec roku. Dilerzy samochodowi sami ustalają ceny za modele samochodów. Zatem to, w jakiej cenie ostatecznie zakupicie auto, zależy często od waszych umiejętności negocjacyjnych.

Minusy zakupu samochodu na wyprzedaży rocznika

Jeśli zdecydujecie się na zakup samochodu z wyprzedaży rocznika, to trzeba wiedzieć, że auta te na początku będą tracić więcej, niż samochody kupione 2 miesiące później. Zaraz po zakupie i wyjazdu z salonu, auto ma już jeden rok. Sprawia to, że po 2 latach straciliśmy więcej, niż zyskaliśmy na zakupie samochodu z wyprzedaży. Tutaj sytuacja zmienia się dopiero po upływie około 5 lat, wtedy cena samochodu spada już tak drastycznie, że na ostateczną cenę nie będzie miał wpływ miesiąc, w którym samochód zakupiliśmy, ale jego przebieg, wyposażenie oraz stan. Minusem jest też ograniczony wybór co do specyfikacji samochodu. Często na wyprzedaż trafiają modele zamawiane dla kogoś na zamówienie, ale nie odbierane, więc ostatecznie nie możemy w nich nic zmienić. Zakup samochodu z wyprzedaży, na pewno ma swoje plusy, ale posiada też minusy. Należy się zastanowić, na czym najbardziej Wam zależy. Jeśli chcecie kupić samochód w przystępnej cenie dla rodziny, który ma służyć wam kilka lat, to te wyprzedaże są dla was korzystne. Natomiast jeśli często zmieniacie samochody, to kupienie modelu na wyprzedaży nie będzie dla was korzystne finansowo.

Czy warto kupić auto z wyprzedaży?

Umów się na
bezpłatny przegląd
Twoje samochodu

UMÓW SIĘ

Przegląd jest bezpłatny i bez zobowiązań

Kończy Ci się ważność
przeglądu rejestracyjnego
samochodu?

Umów się na przegląd!

UMÓW SIĘ

Ceny urzędowe i jednolite w całym kraju

Inne artykuły:

Gwarancja na wykonane usługi i zamontowane części honorowana na terenie całej Polski.