PL EN UA

  Wszystkie artykuły

Czy kolor ma znaczenie - estetyka vs. funkcjonalność

  19 Lutego 2019

Czy kolor ma znaczenie - estetyka vs. funkcjonalność

“Jaki kolor samochodu mam wybrać?”- takie pytanie zadaje sobie wiele osób, zarówno kobiet jak i mężczyzn podczas wyboru koloru swojego przyszłego pojazdu. Gusta są różne i nie każdemu podoba się to samo. Jedni stawiają na przywołane w tytule kwestie estetyczne, drudzy jednak stawiają na szeroko pojętą funkcjonalność danego koloru. Kto ma rację? Dla ścisłości i jedni i drudzy. Należy pamiętać że każdy klient jest inny i należy podchodzić do niego nie szablonowo. Musimy także zacząć od tego czy dany samochód to pojazd ma być dla osoby prywatnej czy też będzie służył w sprawach służbowych. Skupmy się więc na samochodach osobowych dla osób prywatnych.

Jaki kolor Polacy wybierają najchętniej?

Najchętniej wybieranym kolorem kupowanych samochodów jest kolor srebrny. Jest to kolor który cechuje precyzja, wyrafinowanie, zamożność. Nic w tym dziwnego skoro większość kupowanych aut w naszym kraju jest właśnie srebrne. Należy też zwrócić uwagę na różne dodatki czyli tzw. lakier metalik który podnosi walory estetyczne pojazdu. Według niektórych jest to droższe lecz skuteczne rozwiązanie ponieważ auto zachowuje swój wygląd jak po wyjeździe z salonu. Podnosi to też jego wartość na rynku wtórnych w przypadku chęci sprzedania auta.

Klasyczne kolory

Polacy lubują się również w kolorze czarnym. Jest to kolor elegancji, prestiżu i szacunku. Jest to kolor ludzi z którymi nie warto dyskutować, kolor ludzi biznesu- zarówno w pracy jak i na karoserii. Chętnie wybieramy także auta w kolorze białym lub perłowym. Biały to kolor wybierany w przypadku auta rodzinnego,miejskiego. Pomimo że kolor biały wydaje się podatny na zabrudzenia to jednak jest to kolor wybierany jako taki na którym są najmniej widoczne zabrudzenia.

Dla każdego coś innego

A co z fantazją? Czasami na naszych drogach widujemy złote, turkusowe czy różowe samochody. Wracając do początku- każdy klient jest inny i ma swoje upodobania. Niektórzy kolorem swojego auta pragną oddać swój charakter, inni zabłysnąć przed rodziną czy sąsiadami. Jednak wybór koloru ostatecznie zależy tylko od nas. W końcu auto to inwestycja długoterminowa

Czy kolor ma znaczenie - estetyka vs. funkcjonalność

Umów się na
bezpłatny przegląd
Twoje samochodu

UMÓW SIĘ

Przegląd jest bezpłatny i bez zobowiązań

Kończy Ci się ważność
przeglądu rejestracyjnego
samochodu?

Umów się na przegląd!

UMÓW SIĘ

Ceny urzędowe i jednolite w całym kraju

Inne artykuły:

Gwarancja na wykonane usługi i zamontowane części honorowana na terenie całej Polski.