Jakie akcesoria powinien mieć w aucie każdy kierowca?

nawigacja samochodowa

Jeśli spędzasz dużo czasu za kółkiem, wiesz jak ważne są drobne rzeczy, które znacznie mogą poprawić komfort jazdy. Producenci przedstawiają nowe gadżety i udoskonalają te, które są nam już dobrze znane. Co musi się znaleźć w samochodzie każdego kierowcy?

Nawigacja

Powinna się ona znaleźć w samochodzie każdego kierowcy. Nie raz uratowała nawet doświadczonych kierowców, szczególnie w dłuższych trasach. Kupując nawigację warto postawić na droższy model. Będzie on posiadał dokładniejsze mapy i pozwoli na ich darmowe aktualizowanie. Warto zwrócić uwagę czy wybrana przez Ciebie nawigacja posłuży tylko na drogach krajowych, czy również w innych państwach.

 

uchwyt na smartfona

 

Uchwyt na smarfona

Obecnie większość produkowanych samochodów posiada wbudowany uchwyt na smartfona, jednak w starszych autach nie pomyślano o tym przydatnym akcesorium. Każdy, kto posiada taki uchwyt nie wyobraża sobie bez niego podróży samochodem. Telefon zawsze będziesz posiadał pod ręką, możesz sprawdzić kto do Ciebie dzwoni, włączyć mapy lub odczytać wiadomość.

Ładowarka USB

Obecnie coraz bardziej jesteśmy uzależnieni od urządzeń przenośnych, które jak wiemy, lubią rozładować się w najmniej odpowiednim momencie. Ładowarki samochodowe wyposażone są w wejście „zapalniczkowe” oraz najczęściej dwa wejścia USB. Warto podkreślić, że gniazdo zapalniczki daje możliwość podpięcia wielu, różnych urządzeń, których oferta jest bardzo szeroka.

Kable rozruchowe

Jeśli posiadasz starszy samochód, jeszcze sprzed popularyzacji aut elektrycznych lub hybrydowych, ważne jest, aby w Twoim aucie znalazły się kable rozruchowe. Wsiadasz do auta i nie możesz go odpalić? Twój akumulator mógł odmówić współpracy, szczególnie w zimie. Nie będzie to stanowiło dla Ciebie kłopotu, jeśli w bagażniku będziesz posiadać kable rozruchowe.

Multitool

W samochodzie warto wozić kilka podstawowych narzędzi, które pomogą w nieprzewidzianych sytuacjach. Wartym zakupu jest multitool- urządzenie wielofunkcyjne, którego elementami są składane kombinerki oraz narzędzia w nim ukryte.

Zapasowe bezpieczniki

Powinny z pewnością znaleźć się na wyposażeniu każdego samochodu. Zapasowy komplet nie jest dużym wydatkiem, a może zapobiec niemiłym skutkom w przypadku przepalenia jednego z nich. Warto pamiętać, że zapasowe bezpieczniki są na wyposażeniu obowiązkowym auta w niektórych krajach Unii Europejskiej.

Wideorejestrator

Może uratować Cię w wielu nieprzyjemnych sytuacjach. Wideorejestrator w przypadku niektórych kolizji jest decydującym nośnikiem dowodów w sprawie. Dobra kamerka samochodowa to spory wydatek, jednak oszczędności, jakie zyskamy w wyniku spornej kolizji mogą być ogromne.