Jakie samochody kupują Polacy?

jakie samochody kupują Polacy

Rynek samochodowy w Polsce ciągle się rozwija, Polacy coraz chętniej kupują nowe samochody prosto z salonu. Jakie modele najlepiej sprzedawały się w ubiegłym roku?

Liczba z roku na rok co raz większa

W całym 2018 roku zarejestrowano w Polsce 531 889 nowych samochodów osobowych. Wynik ten jest niemalże o 10% wyższy w porównaniu do poprzedzającego go roku. Rozwija się również rynek samochodów hybrydowych, jak podaje Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego w ubiegłym roku, zarejestrowano 22,8 tys. tego rodzaju samochodów.

jakie samochody kupują Polacy

Lider sprzedaży

Liderem sprzedaży samochodów z zeszłym roku została Skoda, która zajmuje 2 pierwszą pozycję w rankingu, najczęściej kupowanym modelem była Octavia, która sprzedała ponad 21 tys. samochodów, za nią zaraz znajduję się Fabia (19 644). Na trzecim miejscu najchętniej kupowanych samochodów znalazł się Opel Astra, który zanotował spadek sprzedaży w porównaniu do ubiegłego roku. Później Volkswagen Golf z liczbą zarejestrowanych 14 227 samochodów, a za nim Toyota Yaris (14 032), która zamyka piątkę najchętniej kupowanych samochodów przez Polaków. Następnie ranking przedstawia się tak: Toyota Auris z liczbą 12 073 sprzedanych aut, Ford Focus (11 129), Dacia Duster (9 845), Skoda Rapid (9 834) oraz Volkswagen Passat (9 191).

Samochód z salonu

Tak prezentuje się lista najpopularniejszych samochodów sprzedawanych w Polsce 2018 roku. Spośród wszystkich zarejestrowanych aut w ubiegłym roku 273 tys. to samochody prosto od dilera, co daje Polsce 7 miejsce w liczbie sprzedanych aut na kontynencie europejskim. Dla porównania najwięcej aut kupują Niemcy blisko 2 mln oraz Brytyjczycy 1,31 mln sprzedanych samochodów. Francuzi i Włosi są na kolejnych miejscach z liczbą ponad 1 mln kupionych aut. Do tych 4 krajów trafiło w zeszłym roku aż 63% puli europejskich samochodów. Na samym dole listy znajdują się Bułgaria i Chorwacja, które jednak nazwane są rynkami z potencjałem!

Według przewidywań ekspertów dobra passa sprzedaży samochodów w Polsce będzie trwała nadal i będzie się utrzymywać przez cały 2019 rok!