PL EN UA

  Wszystkie artykuły

Zanim wystawisz samochód na sprzedaż!

  28 Grudnia 2018

Zanim wystawisz samochód na sprzedaż!

Sprzedaż samochodu może być naprawdę sporym wyzwanie, rynek samochodów wtórnych jest ogromny. Dlatego jeśli planujemy wystawić nasz samochód na sprzedaż należy poświęcić swój czas i odpowiednio go przygotować. Jeśli samochód zostanie należycie przygotowany mamy zdecydowanie większe szanse  na jego sprzedaż, a to również przełoży się na jego cenę

Pierwszy krok!

Odpowiednie przygotowanie samochodu do sprzedaży sprawia, że nasze auto wyróżni się wśród innych ofert. Większość z nas kupuję oczami, dlatego tak ważne jest pierwsze wrażenie. Dbając o aspekt wizualny samochodu zwiększamy jego szanse na wybicie się na tle innych. Nawet jeśli samochód jest w bardzo dobry stanie technicznym, jednak jest brudny i porysowany może zdarzyć się tak, że nikt nie zwróci na niego uwagi. Pierwszą więc czynnością powinno być zadbanie o samochód od zewnątrz. Konieczne jest mycie nadwozia samochodu w sposób dokładny i przy użyciu specjalistycznych produktów. Jeśli na Twoim samochodzie są ślady korozji, koniecznie je usuń! Taki widok na pewno nie jest zachęcającym do kupna! Czasami wystarczy kilka prostych kroków jak wymiana wycieraczek na nowe, takie małe na pozór nieistotne detale wpływają na decyzję potencjalnych klientów. Nie zapomnij też o felgach, dokładnie je umyj, jeśli jednak są w złym stanie, warto jest pomyśleć o ich wymianie. Jeśli lakier jest porysowany możesz go wypolerować, to w znaczący sposób wpłynie na jego wygląd. Nabłyszcz plastiki i uszczelki! 

Stan techniczny samochodu

Nie liczy się sam wygląd, warto również zaglądnąć pod maskę i zadbać o stan techniczny samochodu, który chcesz wystawić na sprzedaż. Warto przed tą chwilą oddać samochód do mechanika, który naprawi usterki w naszym samochodzie.

Zadbaj o wnętrze

Jednak warto podkreślić, że nie możesz ograniczyć się tylko do zewnętrznej części samochodu. Konieczne jest zadbanie również o tapicerkę, możesz oddać tę czynność w ręce profesjonalisty. Jeśli jednak nie chcesz nikomu tego zlecać, zrób to sam. Pamiętaj, aby pozbyć się wszystkich niepotrzebnych śmieci. Wnętrze samochodu jest ważne dla potencjalnych klientów!  

Zanim wystawisz samochód na sprzedaż!

Umów się na
bezpłatny przegląd
Twoje samochodu

UMÓW SIĘ

Przegląd jest bezpłatny i bez zobowiązań

Kończy Ci się ważność
przeglądu rejestracyjnego
samochodu?

Umów się na przegląd!

UMÓW SIĘ

Ceny urzędowe i jednolite w całym kraju

Inne artykuły:

Gwarancja na wykonane usługi i zamontowane części honorowana na terenie całej Polski.