PL EN UA

  Wszystkie artykuły

Nie zapomnij o reflektorach!

  21 Grudnia 2018

Nie zapomnij o reflektorach!

Prawidłowe oświetlenie samochodu to jeden z czynników, które zapewniają bezpieczeństwo. Trzeba na to zwrócić uwagę szczególnie zimą, kiedy to na zewnątrz jest coraz ciemniej, widoczność znacząco spada. Sprawne reflektory to nie tylko bezpieczeństwo kierowcy, który dobrze widzi drogę i wszelkie przeszkody,  ale również zapewnienie widoczności naszego samochodu przez innych uczestników ruchu.

Zniszczona powłoka

Niestety, z biegiem czasu i w wyniku działania warunków atmosferycznych, negatywnych skutków stosowanych środków myjących lampy samochodowe tracą na przejrzystości. Negatywne działanie na reflektory ma również sól, którą stosują drogowcy zimą, uszkadza ona ich powłokę. Takie zniszczone reflektory znacząco tracą na przejrzystości! W takim wypadku nie pomagają nawet najlepsze żarówki, gdy powłoka ta jest matowa i porysowana  emitowany słup światła jest rozproszony i nie oświetla drogi w odpowiedni sposób. Tych negatywnych czynników nie jesteśmy jednak w stanie wyeliminować i jesteśmy skazani na ich oddziaływanie.

Jak dbać o reflektory?

Po pierwsze systematycznie sprawdzaj stan swojego oświetlenia! Ta czynność zajmie Ci tylko kilka chwil, a dobry stan oświetlenia jest niezbędny, aby być bezpiecznym na drodze! Ten element jest niezwykle podatny na zabrudzenia, dlatego systematycznie je usuwaj. Na rynku dostępne są odpowiednie środki do czyszczenia tych powierzchni, warto ich używać, aby nie zniszczyć tego elementu. Jednak, z czasem lampy stają się matowe, pożółkłe albo przyciemniałe oznaczo to, że zewnętrza powłoka lamy została zniszczona. Nowe reflektory potrafią kosztować naprawdę dużo, jednak aby poprawić jakość wiązki światła nie trzeba ich od razu wymieniać. W takim wypadku warto przystąpić do regeneracji reflektorów, która zapewni odpowiednią przejrzystość. Na rynku znajdziesz wiele miejsc, które oferują taką usługę. Wykonanie takiego zabiegu w domu wymaga odpowiednich narzędzi, jednak nie jest niemożliwe! Jednak aby skutecznie polepszyć ich stan należy poddać je profesjonalnemu polerowaniu. Pamiętać należy, że na jakość wydobywającego się światła nie wpływa tylko zewnętrzna powłoka, ale również odbłyśnik, którego również należy poddać renowacji. Widoczność na drodze i odpowiednie jej oświetlenie to niezbędne czynniki w zachowaniu bezpieczeństwa!

Nie zapomnij o reflektorach!

Umów się na
bezpłatny przegląd
Twoje samochodu

UMÓW SIĘ

Przegląd jest bezpłatny i bez zobowiązań

Kończy Ci się ważność
przeglądu rejestracyjnego
samochodu?

Umów się na przegląd!

UMÓW SIĘ

Ceny urzędowe i jednolite w całym kraju

Inne artykuły:

Gwarancja na wykonane usługi i zamontowane części honorowana na terenie całej Polski.