PL EN UA

  Wszystkie artykuły

Rdza - jak się przed nią uchronić?

  16 Listopada 2018

Rdza - jak się przed nią uchronić?

Pojawiająca się rdza na samochodzie to częsty problem wielu kierowców. Postępująca korozja może być przyczyną poważnych uszkodzeń w samochodzie i ostatecznie doprowadzić do sytuacji, w której elementy podwozia będą niezdatne do użytku i konieczne będzie złomowanie auta. Warto więc wiedzieć co robić, aby uchronić nasz samochód przed rozrostem ognisk rdzy!

Konserwacja

Czynnikiem, który pomoże nam w profilaktyce jest regularna konserwacja. Powinna być ona wykonywana systematycznie, dzięki temu zagrożenie atakiem korozji będzie zdecydowanie niższe! Aby ochronić się przed rdzą, możesz dodatkowo wykorzystać specjalistyczne preparaty, które znajdziesz na rynku. Pozwalają one na ochronę samochodu przed korozją. Należy pamiętać, że takie preparaty działają jedynie, jeśli na samochodzie nie pojawiły się jeszcze ogniska rdzy i są jedynie elementem stosowanym profilaktycznie! Pamiętaj również, że nie zastąpią one kompleksowej konserwacji w warsztacie.

Garaż

Aby nasz samochód był mniej narażony na czynniki zewnętrzne, które przyczyniają się do powstawania korozji, warto trzymać go w garażu. Jednak warto zaznaczyć, że garaż ten musi być odpowiednio ogrzewany, tak, aby samochód mógł w nim wyschnąć! Co ciekawe, trzymanie samochodu w zimnym i wilgotnym garażu może przynieść więcej szkód, niż trzymanie samochodu na zewnątrz w czasie mrozów, warto mieć więc to na uwadze!

Odpowiednie czyszczenie samochodu

Warto regularnie czyścić samochód - szczególnie w czasie zimy i jesieni, kiedy to na drodze jest zdecydowanie więcej wody i innych zanieczyszczeń. Zwróć szczególną uwagę na błotniki, progi, dolne krawędzie drzwi oraz miejsca pomiędzy uszczelkami, to właśnie te miejsca są najbardziej narażone na kontakt z wilgocią, a co za tym idzie na pojawianie się rdzy. Regularne kontrolowanie ich stanu pozwoli na szybkie wyłapania ewentualnych ognisk rdzy i pozwoli na szybsze działanie. Małe wykwity można usunąć delikatnie papierem ściernym, a następnie odtłuścić niewielką ilością benzyny. Następnym krokiem jest pokrycie tego miejsca specjalną farbą - pamiętaj, że robiąc samemu takie naprawy, nigdy nie osiągniesz idealnego efektu, a malowany element będzie się wyróżniał, dlatego samodzielne naprawy są dobre tylko w przypadku niewielkich ognisk rdzy.   Początkowe fazy rdzawienia samochodu przyczyniają się głownie od obniżenia walorów estetycznych naszych samochodów, jednak lekceważona korozja może przyczynić się do dużo poważniejszych kłopotów, które mogą nas słono kosztować, dlatego warto pomyśleć o tym wcześniej!

Rdza - jak się przed nią uchronić?

Umów się na
bezpłatny przegląd
Twoje samochodu

UMÓW SIĘ

Przegląd jest bezpłatny i bez zobowiązań

Kończy Ci się ważność
przeglądu rejestracyjnego
samochodu?

Umów się na przegląd!

UMÓW SIĘ

Ceny urzędowe i jednolite w całym kraju

Inne artykuły:

Gwarancja na wykonane usługi i zamontowane części honorowana na terenie całej Polski.