PL EN UA

  Wszystkie artykuły

Jak przygotować samochód na jesień

  05 Października 2018

Jak przygotować samochód na jesień

Konserwacja to podstawa

Lato oficjalnie się skończyło, za oknem jesień w pełni. Większość kierowców swoje samochody przygotowuje dopiero na zimę, zapominając o poprzedzającej ją porze roku - niesłusznie. Jesienna pogoda jest nieprzewidywalna, aura na zewnątrz potrafi zmieniać się w mgnieniu oka, a zmierzch zapada coraz szybciej. Warto jest więc zadbać o swoje auto już teraz.

Podstawowa pielęgnacja

Zadbaj o wycieraczki! Jest to pierwsza rzecz, którą powinieneś się zainteresować, gdy tylko za oknem pogoda zaczyna się zmieniać na bardziej deszczową. Niesprawne wycieraczki potrafią znacząco utrudnić jazdę i zaburzyć nam pole widzenia. Należy dokładnie przemyć gumy - dobrze sprawdzi się do tego środek z alkoholem i sprawdzić ich stan techniczny. Jeśli pióra są nadłamane - należy je wymienić. Przygotowując samochód na jesień koniecznie zwróć uwagę na światła! Należy sprawdzić czy świecą one z odpowiednią intensywnością- jeśli nie, najlepiej wymienić je od razu, żeby uniknąć wypalenia się podczas jazdy. Równie ważnym aspektem, o którym niestety zapomina wiele kierowców jest ustawienie świateł pod dobrym kątem, tak aby zapewniały nam odpowiednią widoczność i nie oślepiały innych, Warto również sprawdzić stan akumulatora - jeśli zrobimy to już jesienią, unikniemy nagłych problemów z odpaleniem samochodu, gdy temperatura na zewnątrz spadnie poniżej zera. Jednym z najważniejszych punktów, którymi należy się zająć po lecie, jest wentylacja. Warto odkurzyć i przedmuchać kanały wentylacyjne i zastosować specjalny preparat dezynfekujący. Należy również dokładnie odkurzyć lub, jeśli to konieczne, wymienić filtr pyłkowy. Nie wyczyszczenie go sprawi, że będzie ciągnąć wilgoć, a to jest przyczyną parowania kabiny i zmniejsza bezpieczeństwo jazdy. Nie zapominaj o elektryce! Należy dobrze wyczyścić i zakonserwować kable wysokiego napięcia - posłuży do tego specjalny preparat do czyszczenia styków i spray silikonowy.

Rozwaga przede wszystkim

Ostatnim, ale równie ważnym czynnikiem jest fakt, że gdy za oknem mamy jesień należy również zmodyfikować swoją jazdę, pamiętaj o bezpieczeństwie! Należy jeździć wolniej niż latem - mokra nawierzchnia, która jest nieodłączną częścią tej pory roku, zwiększa drogę hamowania! Dzięki zastosowaniu tych rad jesień na drodze będzie bardziej znośna, a Twój samochód będzie lepiej przygotowany na zimę.

Jak przygotować samochód na jesień

Umów się na
bezpłatny przegląd
Twoje samochodu

UMÓW SIĘ

Przegląd jest bezpłatny i bez zobowiązań

Kończy Ci się ważność
przeglądu rejestracyjnego
samochodu?

Umów się na przegląd!

UMÓW SIĘ

Ceny urzędowe i jednolite w całym kraju

Inne artykuły:

Gwarancja na wykonane usługi i zamontowane części honorowana na terenie całej Polski.