PL EN UA

  Wszystkie artykuły

Nieprzyjemny zapach w samochodzie - jak się go pozbyć.

  13 Września 2018

Nieprzyjemny zapach w samochodzie - jak się go pozbyć.

Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu?

Zdarza się czasami tak, że w naszym samochodzie nie pachnie ładnie. W wielu pojazdach z czasem pojawia się nieprzyjemny zapach, którego źródeł może być kilka. W tym artykule przedstawimy parę sposobów na pozbycie się tego niechcianego zjawiska.

Wypranie tapicerki

Pierwszym krokiem, który może pomóc jest wypranie tapicerki. To właśnie ona “wciąga” najwięcej zapachów, czasami porządne jej wypranie wystarczy, aby pozbyć się problemu. Przy czyszczeniu warto też pamiętać o desce rozdzielczej oraz materiale na suficie. Możesz zrobić to sam, używając specjalnych środków, lub oddać samochód do profesjonalnej myjni. Wnętrze po takim czyszczeniu powinno dobrze wyschnąć, w innym przypadku może rozwinąć się pleśń, a nieprzyjemny zapach zamiast zniknąć, stanie się jeszcze bardziej intensywny.

Ozonowanie samochodu

Jeśli swąd wciąż się utrzymuje, warto pomyśleć o ozonowaniu wnętrza samochodu. Takie rozwiązanie pozwoli pozbyć się grzybów i bakterii, które często są przyczyną nieprzyjemnego zapachu. Dodatkowym atutem jest fakt, że ozon działa dezynfekująco, a to ucieszy zapewne każdego alergika.

Filtr kabinowy

Nie wolno zapomnieć również o filtrze kabinowym. Należy wymieniać go co najmniej raz w roku. Zatrzymuje on pyłki roślin, zarodniki grzybów, kawałki asfaltu, z czasem jednak wszystkie te rzeczy zaczynają gnić. Prowadzi to do brzydkiego zapachu oraz sprawia, że filtr nie działa prawidłowo, co może mieć negatywny wpływ na zdrowie kierowcy i pasażerów.

Pochłaniacz wilgoci

Zainwestuj w pochłaniacz wilgoci -  ochroni on tapicerkę od zwilgocenia, dzięki czemu zapobiegniemy woni stęchlizny. Dodatkowym atutem jest fakt, że dzięki zastosowaniu takiego pochłaniacza, szyby w samochodzie będą mniej parować, co zwiększy komfort jazdy. Nie ma nic lepszego od zapachu nowego samochodu! Dzięki zastosowaniu powyższych rad, Twoje auto może zawsze pachnieć tak, jakby dopiero wyjechało z salonu.

Nieprzyjemny zapach w samochodzie - jak się go pozbyć.

Umów się na
bezpłatny przegląd
Twoje samochodu

UMÓW SIĘ

Przegląd jest bezpłatny i bez zobowiązań

Kończy Ci się ważność
przeglądu rejestracyjnego
samochodu?

Umów się na przegląd!

UMÓW SIĘ

Ceny urzędowe i jednolite w całym kraju

Inne artykuły:

Gwarancja na wykonane usługi i zamontowane części honorowana na terenie całej Polski.