Uszczelki w samochodzie – jak o nie dbać

Niesprzyjające warunki atmosferyczne

Letnia aura powoli dobiega końca, jesień zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią coraz częstsze opady deszczu. W takich okolicznościach pogodowych warto pamiętać o uszczelkach znajdujących się w naszym samochodzie.

Wielu kierowców nie widzi potrzeby dbania o tę część swojego samochodu, a to błąd! Źle zakonserwowane uszczelki mogą przepuszczać wodę do wnętrza naszego pojazdu, a to niesie za sobą niemiłe konsekwencje, takie jak niszczenie tapicerki czy zwiększenie wilgoci w środku samochodu, co prowadzić może do korozji samochodu. Ważnym jest więc, aby wiedzieć, w jaki sposób o nie zadbać.

Pielęgnacja uszczelek

Po pierwsze, nie zapomnij o uszczelkach w trakcie mycia swwymiana uszczelki ojego samochodu, pozwoli to na usunięcie wszelkiego rodzaju zabrudzeń, a to sprawi, że uszczelki lepiej będą spełniać swoją rolę. Warto również przesmarować uszczelki niewielką ilością benzyny, a następnie denaturatem, taki zabieg pozwoli lepiej je oczyścić i pozbyć się zalegającego kurzu.

Kolejnym ważnym czynnikiem w dbaniu o samochodowe uszczelki, jest stosowanie specjalnych preparatów na bazie silikonu lub takich zawierających glicerynę – w ten sposób możesz konserwować uszczelki znajdujące się wokół klapy bagażnika, pod maską oraz wokół szyb. Pamiętaj, że takie preparaty stosować można tylko na uprzednio oczyszczone uszczelki.

Regularna konserwacja

W tym przypadku kluczem do sukcesu jest systematyczność, wykonując te czynności co dwa miesiące, unikniemy przeciekania i niszczenia uszczelek, a tym samym potrzeby ich wymiany.