PL EN UA

  Wszystkie artykuły

Awaria układu ładowania

  26 Lipca 2018

Jakie możliwe usterki stoją za świecącą się kontrolką akumulatora na desce rozdzielczej w samochodzie? Kiedy pojawia się takie ostrzeżenie nie powinniśmy go lekceważyć i najlepiej od razu zająć się naprawą awarii. Przyczyn tego typu usterki może być kilka...

Do jednych z najczęstszych awarii dochodzi przez zerwanie paska napędzającego, dzięki któremu alternator połączony jest z wałem korbowym. W takie sytuacji należy znaleźć źródło takiej usterki. Jeśli był to po prostu zużyty pasek to wystarczy tylko wymiana. Jednak do zerwania go mogły przyczynić się awarie innych elementów układu lub różnego rodzaju uszkodzenia.

Przyczyną awarii układu ładowania może być spalony regulator. Dzieje się tak, kiedy dochodzi do jego zalania. Zanim dokonamy naprawy, najpierw  ustalmy źródło wycieku, aby uniknąć tego typu usterek na przyszłość. Jeśli jednak wystąpiła awaria, gdzie został spalony regulator wraz z uszkodzeniem płyty diodowej to prawdopodobnie doszło do zwarcia. Powodem takich usterek najczęściej są błędy podczas montowania.

Czasem do awarii alternatora dochodzi dlatego, że zostały zużyte pewne części. Mogą być to na przykład zużyte łożyska. Powód może być bardzo prosty – jakość materiałów. Do zużycia przyczyniają się również zanieczyszczenia z zewnątrz. Podczas użytkowania z czasem wyciera się również koło pasowe alternatora. Przyczyną mogą być na przykład niepoprawnie zamontowane elementy, które współpracują z kołem pasowym.

Kolejną przyczyną może być także spalony stojan, który należy do elementów alternatora. To w nim jest wytwarzany prąd. Powodem takiej usterki jest przegrzanie, które dochodzi poprzez za duże obciążenia. Warto się temu przyjrzeć, co może być powodem takiego zachowania. Do przyczyn możemy także zaliczyć zepsuty wirnik. Powody awarii mogą być na przykład poprzez błędy podczas montowania lub zużycie.

Umów się na
bezpłatny przegląd
Twoje samochodu

UMÓW SIĘ

Przegląd jest bezpłatny i bez zobowiązań

Kończy Ci się ważność
przeglądu rejestracyjnego
samochodu?

Umów się na przegląd!

UMÓW SIĘ

Ceny urzędowe i jednolite w całym kraju

Inne artykuły:

Gwarancja na wykonane usługi i zamontowane części honorowana na terenie całej Polski.