PL EN UA

  Wszystkie artykuły

Jak bezpiecznie przewozić rowery samochodem?

  15 Maja 2018

Przed nami coraz więcej wiosennych i letnich dni idealnych na przejaźdżkę rowerem. Świetnym pomysłem na spędzenie aktywnie weekendu może być wypad za miasto z bliskimi na rowerach. Jednak rowery są całkiem sporych rozmiarów ekwipunkiem, dlatego poniżej przedstawiamy kilka sposobów na wygodne, praktyczne i bezpieczne przewiezienie ich samochodem.

  1. Bagażnik rowerowy na dach.

To jeden z najpopularniejszych sposobów do przewożenia rowerów. Jedyne co musimy zrobić, to zamontować dwie poprzeczne belki na dachu, a do nich specjalne uchwyty. Taki rodzaj przewożenia rowerów ma wiele zalet. Należą do nich między innymi: dostęp do bagażnika, nierysowanie lakieru czy nie wpływanie na widoczność podczas prowadzenia auta. Dużym plusem jest również to, że możemy go wykorzystać również do przewiezienia innych sprzętów np.: desek surfingowych.

  1. Bagażnik rowerowy na hak.

Aby korzystać z takiego rodzaju bagaźnika w samochodzie musi być zamontowany hak, do którego zakładamy specjalną platformę. Często tegu typu bagaźnik możemy spotkać przy samochodach terenowych. Do jego głównych zalet należą: możliwość otworzenia bagaźnika, nierysowanie klapy czy szybki i wygodny sposób montowania.

  1. Przyczepa samochodowa.

Posiadając w samochodzie hak możemy do niego również zamontować przyczepę samochodową. Istnieją również specjalne przyczepy do przewożenia rowerów, jednak wiąże się to z większym kosztem. Ale w tym przypadku zamiast kupna, możemy się udać do wypożyczalni. Do plusów możemy zaliczyć to, że nie ogranicza dostępu do bagażnika, możemy przewozić również inne rzeczy i pozwala na zabranie większej ilosci sprzętu. Przy przyczepie samochodowej trzeba się liczyć także z utrudnionym parkowaniem.

  1. Przewożenie rowerów w bagażniku.

Jest to na pewno najtańszy sposób na przewożenie rowerów. Do kolejnych zalet możemy dodać, że jazda ze sprzętem w środku nie generuje dodatkowego oporu powietrza oraz nie zwiększa szerokości ani wysokości auta. Jeśli chodzi o wady to zmniejsza to nam na pewno pojemność w bagażniku, jak i w samochodzie ( często musimy złożyć tylne siedzenia). Dodatkowo rozkręcanie i składanie roweru może być męczące.

  1. Bagażnik na tylną klapę.

Taki bagażnik nie da się zamontować na każdy samochód, jednak może to być alternatywa dla aut przy których nie możemy zamocować innego rodzaju. Przy tego typu bagażnikach należy zwrócić uwagę czy rowery nie przysłaniają nam tylnych świateł. Do wad możemy jeszcze dodać, że zmniejszają widoczność i mogą rysować lakier. Jednak do zalet na pewno należy również to, że nie zwiększają aż tak oporu powietrza podczas jazdy samochodem jak inne bagażniki.

Umów się na
bezpłatny przegląd
Twoje samochodu

UMÓW SIĘ

Przegląd jest bezpłatny i bez zobowiązań

Kończy Ci się ważność
przeglądu rejestracyjnego
samochodu?

Umów się na przegląd!

UMÓW SIĘ

Ceny urzędowe i jednolite w całym kraju

Inne artykuły:

Gwarancja na wykonane usługi i zamontowane części honorowana na terenie całej Polski.