Samochód podczas majówki

Majówka w pełni. Niektórzy już wracają z weekendowego urlopu, a inni dopiero wybierają się, żeby trochę odpocząć i naładować baterie na kolejne kilka tygodni. 

Jako że głównym środkiem transportu podczas majówkowych podróży jest samochód, warto wcześniej odpowiednio go przygotować. Żeby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek, należy obowiązkowo sprawdzić i w razie potrzeby uzupełnić wyposażenie auta. Zawsze lepiej mieć ze sobą o dwa komplety żarówek więcej, niż nie mieć żadnego.

Ponadto najważniejszą czynnością, jaką należy zrobić przed wyjazdem w dłuższą trasę, jest przegląd samochodu. Konieczne jest sprawdzenie samodzielnie lub z pomocą mechanika czy wszystkie zespoły naszego pojazdu funkcjonują prawidłowo.

Sprawny technicznie samochód to większe bezpieczeństwo na drodze, a wypoczęty i spokojny o stan pojazdu kierowca to gwarancja komfortu jazdy i udanego wypoczynku.

Przed podróżą należy pamiętać również o sprawdzeniu stanu akumulatora i silnika oraz ciśnienia w oponach. Z pewnością nie zaszkodzi także zerknąć na bieżnik, ponieważ wszystkie wyżej wymienione elementy mają wpływ nie tylko na bezpieczeństwo podczas podróży, ale również zużycie paliwa.

Kolejnym etapem przedwyjazdowego przeglądu jest uzupełnienie niedoborów płynów: hamulcowego, chłodniczego i do spryskiwaczy oraz sprawdzenie poziomu oleju silnikowego.

Jeśli w planach mamy długą podróż, warto również zdezynfekować klimatyzację. Istnieje kilka metod, począwszy od samodzielnego wyczyszczenia, po oddanie samochodu do warsztatu, gdzie mechanik przeprowadzi generalne odświeżenie i odgrzybienie klimatyzacji.