ENUA

  Wszystkie artykuły

Przygotuj samochód na ferie zimowe!

  19 Stycznia 2018

W ferie wiele osób wyrusza w dłuższe samochodowe podróże, żeby dotrzeć na upragnione stoki narciarskie. Należy liczyć się z tym, że nawet jeżeli w naszym mieście towarzyszy nam bardziej wiosenna niż zimowa aura w górach warunki są często inne. Jednocześnie szukając lepszych zimowych atrakcji, wyjeżdżamy za granicę, gdzie zima potrafi być znacznie bardziej sroga. Jak więc przygotować samochód, żeby żadne problemy nie zepsuły nam zimowego odpoczynku?

Oczywiście wiadome jest, że szczególnie w dalsze trasy nie możemy wyjeżdżać samochodem, który wykazuje jakiekolwiek oznaki niesprawności technicznej, dobrze więc sprawdzić, czy wszystko jest w porządku i nic nie wymaga interwencji mechanika. Bądźmy też czujni przede wszystkim w kwestii akumulatora, który jest bardzo wrażliwy na działanie niskich temperatur, lepiej więc upewnić się, że jest on w pełni sprawny jeszcze przed wyjazdem.

Dodatkowo wyjazd na ferie zimowe to ostatni dzwonek, żeby wymienić opony na zimowe, jeżeli jeszcze tego nie zrobiliśmy. Możemy być pewni, że te letnie nie poradzą sobie z warunkami, które panują w górach, a to sprowadza niebezpieczeństwo zarówno na nas, jak i innych uczestników ruchu.

Co powinniśmy zabrać ze sobą? Na pewno przejrzyjmy apteczkę i jeżeli czegoś w niej brakuje, uzupełnijmy jej zawartość. Przyda się też dobra latarka (bo przecież wcześnie robi się ciemno i często podróżujemy po zmroku), czy przewody rozruchowe. Nie zaszkodzą też na pewno kosmetyki dedykowane specjalnie do zimowej pielęgnacji auta- spray ułatwiający rozmrażanie szyb, czy otwieranie zamka. Nie może też na pewno zabraknąć skrobaczki oraz zmiotki.

Pamiętajmy, że im lepiej przygotujemy się do podróży na ferie, tym bardziej minimalizujemy ryzyko problemów już w trakcie zasłużonego urlopu.

Umów się na
bezpłatny przegląd
Twoje samochodu

UMÓW SIĘ

Przegląd jest bezpłatny i bez zobowiązań

Kończy Ci się ważność
przeglądu rejestracyjnego
samochodu?

Umów się na przegląd!

UMÓW SIĘ

Ceny urzędowe i jednolite w całym kraju

Inne artykuły:

Gwarancja na wykonane usługi i zamontowane części honorowana na terenie całej Polski.