PL EN UA

  Wszystkie artykuły

Rozrząd - co musisz o nim wiedzieć?

  04 Października 2017

Układ rozrządu jest kluczowym elementem silnika. Steruje on urządzeniami tak, aby zsynchronizować zawory i doprowadzić ładunek do silnika. Jego budowa zmieniała się na przestrzeni lat. Aktualnie, rozrząd zbudowany w oparciu o pasek jest najpopularniejszym rozwiązaniem.

Zerwany pasek rozrządu

Gdy pasek rozrządu jest już zbyt wyeksploatowany, grozi to jego zerwaniem. Wtedy zawory zderzają się z tłokami, co może oznaczać uszkodzenie silnika i konieczność kupna nowego. Niestety, dzieje się to bez ostrzeżenia. Dlatego należy przestrzegać terminów jego wymiany. Razem z nim, warto zainwestować w nowy osprzęt – rolki prowadzące i napinacze, pompa wody.

Kiedy najlepiej wymieniać pasek rozrządu?

W szczególności zwróćmy na to uwagę, gdy kupujemy samochód używany. Pomimo zapewnień osób sprzedających, nigdy nie mamy pewności, czy przebieg jest prawdziwy. Zazwyczaj producent samochodu określa czas wymiany – średnio co 90-150 tys. km. Jeśli jeździmy zbyt agresywnie, żywotność paska zdecydowanie się skraca.

Zamienniki czy części oryginalne?

Polecamy stosowanie części oryginalnych, ponieważ to one dają największą gwarancję sprawnego działania. Niestety są one również bardzo drogie. Dlatego jeśli chcemy skorzystać z zamienników, pamiętajmy, że muszą być wysokiej jakości.

Gdy chcesz uzyskać opinię lub rozwiązać problemy związane z paskiem rozrządu najlepiej skontaktować się z profesjonalistami. W Auto Serwisie Wadowicka zadbamy o Twój rozrząd!

Umów się na
bezpłatny przegląd
Twoje samochodu

UMÓW SIĘ

Przegląd jest bezpłatny i bez zobowiązań

Kończy Ci się ważność
przeglądu rejestracyjnego
samochodu?

Umów się na przegląd!

UMÓW SIĘ

Ceny urzędowe i jednolite w całym kraju

Inne artykuły:

Gwarancja na wykonane usługi i zamontowane części honorowana na terenie całej Polski.