PL EN UA

  Wszystkie artykuły

Jak dbać o tapicerkę?

  27 Września 2017

Kupując samochód powinniśmy zwrócić dużą uwagę na rodzaj tapicerki. Nieodpowiednie użytkowanie oraz nieprawidłowe czyszczenie może spowodować, że stanie się ona zaniedbana i zapuszczona. Tapicerka jest tak samo ważna, jak pozostałe mechaniczne części samochodu. Podpowiemy Ci, jak o nią zadbać.

Tapicerka skórzana Kojarzy się z luksusem, elegancją i drogimi samochodami. Jest to najdroższa tapicerka, ale niezbyt praktyczna. Szczególnie latem, gdy szybko się nagrzewa i przykleja do ciała - wówczas przysparza wielu kłopotów. Skórę powinno konserwować się dwa razy w roku. Najpierw musimy oczyścić powierzchnię preparatem myjącym za pomocą gąbki lub miękkiej szmatki. Po wyschnięciu zastosować środek pielęgnujący, który ma za zadanie chronić naszą tapicerkę. Powstające zabrudzenia należy usuwać na bieżąco. Pamiętaj, że na skórzanej tapicerce często występują pęknięcia i rysy.

Tapicerka materiałowa W kontraście do tapicerki skórzanej jest o wiele tańsza i również o wiele mniej ekskluzywna. Do czyszczenia tej tapicerki używamy odkurzacza piorącego i odpowiedniego detergentu. Jeżeli plama nie chce zejść możesz użyć miejscowo środek czyszczący w intensywnej dawce, wcierając delikatnie gąbeczką.

Tapicerka welurowa Tapicerka przyjemna w dotyku, jednak bardzo problemowa jeśli chodzi o konserwację. Często małe okruchy przenikają głęboko w materiał i trudno je usunąć. Najłatwiejszym sposobem usuwania niechcianych resztek będzie odkurzenie tapicerki. Następnie używając odpowiedniego środka czyszczącego możemy ją wyprać, warto jednak pamiętać, że ten rodzaj tapicerki lubi wilgoć! Musimy zadbać więc  o to, aby welur był suchy.

Tapicerka z alcantary Jest najbardziej praktyczną tapicerką. Tak jak tapicerka skórzana, dodaje samochodowi elegancji, a do tego jest bardzo łatwa w utrzymaniu i trwała. Posiada jednolity kolor, stosuje się ją również w przemyśle meblarskim i odzieżowym. Podobnie jak w przypadku tapicerki welurowej pierwszym etapem czyszczenia jest odkurzania, a następnie zaaplikowanie specjalnie przystosowanych do niej detergentów.

W Auto Serwis Wadowicka skontrolujemy stan Twojej tapicerki oraz podpowiemy Ci jak o nią zadbać, aby wyglądała dobrze. Odwiedź nas, a odpowiemy na wszystkie Twoje pytania!

Umów się na
bezpłatny przegląd
Twoje samochodu

UMÓW SIĘ

Przegląd jest bezpłatny i bez zobowiązań

Kończy Ci się ważność
przeglądu rejestracyjnego
samochodu?

Umów się na przegląd!

UMÓW SIĘ

Ceny urzędowe i jednolite w całym kraju

Inne artykuły:

Gwarancja na wykonane usługi i zamontowane części honorowana na terenie całej Polski.