PL EN UA

  Wszystkie artykuły

Jakie opony wybrać?

  01 Września 2017

Opony to zdecydowanie jedna z najważniejszych części naszego samochodu. Od ich kondycji i jakości zależy komfort oraz bezpieczeństwo jazdy. Niezwykle istotne jest również prawidłowe dobranie opon do naszego samochodu. Na jakości i gwarancji nie warto oszczędzać. Na co więc powinniśmy zwrócić szczególną uwagę?

Co musimy ustalić przed zakupem opon?

Najefektywniejsze dobranie opon gwarantuje ustalenie, czego tak naprawdę potrzebujemy, jaki jest styl naszej jazdy i w jakim środowisku poruszamy się najczęściej. Musimy więc odpowiedzieć sobie na pytanie, czy prowadzimy spokojnie, czy może bliżej nam do sportowego stylu. Istotny jest również fakt, czy najczęściej nasze trasy wiodą przez miasto, czy może poruszamy się po nierównych nawierzchniach. Warto już na wstępie zdecydować, czy decydujemy się na opony sezonowe, czy może całoroczne.

Opony wielosezonowe - za i przeciw

Zarówno opony uniwersalne jak i sezonowe mają pewne zalety i wady. Wśród zwolenników opon wielosezonowych możemy usłyszeć, że są one oszczędniejszą opcją, bowiem jak sama nazwa wskazuje - nie wymagają wymiany wraz ze zmianą sezonu. Oszczędność ta jest jednak pozorna, bowiem ogumienie eksploatowane przez cały rok, w różnych warunkach atmosferycznych szybciej się zużywa, a co z tym związane - wymaga zmiany. Opony całoroczne uznawane są również za nieco mniej bezpieczne od letnich, czy zimowych.

Run-flaty, czy zwykłe opony?

Ogumienie typu run-flat nawet w trakcie przebicia pozwala dojechać do serwisu. Mają one wzmocnione ściany boczne, co sprawia że są nieco cięższe od standardowych opon. Właściwość ta sprawia, że cierpi nieco na tym komfort jazdy, bowiem w trakcie prowadzenia - auto jest mniej elastyczne i podskakuje na nierównościach. Ten typ opony jest jednak bardziej odporny na uszkodzenia boczne od klasycznego ogumienia. Te drugie mają jednak pewne zalety - są zdecydowanie cichsze i bardziej komfortowe.

Chcesz wymienić swoje opony lub sprawdzić ich kondycję? W Auto Serwisie Wadowicka odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i zadbamy o stan opon w Twoim pojeździe!

Umów się na
bezpłatny przegląd
Twoje samochodu

UMÓW SIĘ

Przegląd jest bezpłatny i bez zobowiązań

Kończy Ci się ważność
przeglądu rejestracyjnego
samochodu?

Umów się na przegląd!

UMÓW SIĘ

Ceny urzędowe i jednolite w całym kraju

Inne artykuły:

Gwarancja na wykonane usługi i zamontowane części honorowana na terenie całej Polski.